• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mevlana Üniversitesinde kutlu doğum haftası
19 Nisan 2012 Perşembe 12:29

Mevlana Üniversitesi'nde kutlu doğum haftası

Mevlana Üniversitesinde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Genç Aydınlar ve Toplumsal Duyarlılık Kulüpleri tarafından çeşitli kutlamalar organize edildi.
Mevlana Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Genç Aydınlar ve Toplumsal Duyarlılık Kulüpleri tarafından çeşitli kutlamalar organize edildi.
Üniversite kafeteryasında semazen gösterisi düzenlendi ve izleyicilere hadis kartelaları dağıtıldı. Etkinlik kapsamında organize edilen konferans, ney taksimi, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Efendimize yazılmış Naat'ların okumasıyla başladı, Dr. Hüseyin KARA’nın “Kutlu Doğum” konulu konuşması ile devam etti.

Dr. Hüseyin Kara, Kutlu doğum kutlamalarının yeni doğumlara gebe olduğunu dile getirdi.
İlahiyatçı Yazar Dr. Hüseyin Kara konuşmasında; "Peygamberimizin 1441. doğum yıldönümünde meleklerin kameralarına poz veriyoruz, O'nu her yönüyle anlatmak mümkün değildir. Ama biz O'nu anlatmaya başladığımızda bizim sözlerimiz de değerli olmaktadır." dedi. Peygamberimizi ne kadar anlarsak o kadar severiz diyen Kara, "İlk yaratılan O'nun (SAV) nuru olmuştur, Ondan sonra yaratılan her şey onun yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır. Varlık sebebimiz ana babamız gözükse de esas varlık sebebimiz Hazreti Muhammed'dir" (SAV) dedi.

"İlk Peygamber ve ilk insan Adem Babamız bile Cennet'ten çıkarılışının ardından tevbesinin kabulünü O'nun ismini şefaatçi yapmakta bulmuştur. Hazreti Muhammed (SAV) aynı zamanda bütün Peygamberlerin de Peygamberidir."
Keşke Musa Aleyhisselam'a inen Tevrat asliyeti ile muhafaza edilseydi orada Hazreti Peygamber'den bahseden yerleri okuyacaktık. İncil asliyetiyle muhafaza edilseydi (Barnaba İncili hariç) orada da Ahmed ismiyle Alemlerin Efendisinden bahsedildiğini görecektik. İsa AS, bizim ümmet olduğumuz Peygamber'e ümmet olabilmek için Alllah'a dua etti ve ahir zamanda Ümmet-i Muhammed olarak yaşamak istedi." dedi.
Kara, "Bütün mahlukat  O'nu tanıyor ve onunla ilgili mucizeler gösteriyor. 300 çeşit mucize tespit edilmiş, ağaçlar, cansız varlıklar bile O'nu tanıyorlar. Sadece tanımayan nankör insanlardan çıkıyor. Kafirler ve müşrikler tanıyamamış. Biz de sünnetleri ile O'na ne kadar yakın olursak mahşerde de O bize şefaatiyle o kadar yakın olur." dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA