• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEVKAdan büyük destek
03 Ocak 2013 Perşembe 16:18

MEVKA'dan büyük destek

Açılışını Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmazın yaptığı Mevlana Kalkınma Ajansı 2012 Mali destek Programlarına başvurular 3 Ocak 2013 tarihi itibariyle başladı.
Açılışını Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın yaptığı Mevlana Kalkınma Ajansı 2012 Mali destek Programlarına başvurular 3 Ocak 2013 tarihi itibariyle başladı.
Mevlana Kalkınma Ajansı’ndan (MEVKA) yapılan açıklamada, “TR52 Bölgesi 2010-2013 Bölge Planı'nın amaçları doğrultusunda ‘Bölgenin Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı’ ve ‘Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’ kapsamında uygun proje başvurularının sunulması amacıyla 24 Aralık 2012 tarihi itibariyle 20 milyon TL tutarında iki ayrı mali destek çağrısına çıkmış bulunmaktadır. Bu paranın 14 milyon TL’si Bölgenin Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı için, 6 milyon TL’si ise Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı için kullanılacaktır. Bölgenin rekabet gücünün artırılması mali destek programı kapsamında amaç yerelin yeniliğe dayalı rekabet gücünün artırılarak bölgesel kalkınmanın sürekliliğini sağlamak ve bölge cazibesini artırmaktır. Bölgenin rekabet gücünün artırılması mali destek programında 3 tane öncelik belirlenmiştir. Bu önceliklerden birincisi; makine, otomotiv, savunma sanayi, tasarım teknolojileri ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet gösteren işletmelerde yenilikçi metotların kullanımının yaygınlaştırılması, ihracata yönelik üretim yapan imalatçı işletmelerin desteklenerek bölge ihracat kapasitesinin geliştirilmesi; ikincisi rekabetçi yöntemlerle turizm sektörünün çeşitlendirilmesi; üçüncüsü ise ağaç, orman, mobilya ve gıda ürünlerinin imalatının desteklenerek bu sektörlerde rekabet gücünün artırılmasına yönelik faaliyetler olarak belirlenmiştir. Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ise amaç TR52 (Konya-Karaman) Düzey 2 Bölgesinin turizmin çeşitlendirilmesi ve turizm altyapısının güçlendirilmesi yoluyla bölge cazibesinin ve rekabetçiliğinin artırılması ile bölgede turistik öneme sahip tarihi, kültürel ve doğal varlıkların çeşitlendirilmesi ve turizme alternatif modeller geliştirerek yeniden sunulması maksadıyla küçük ölçekli altyapı faaliyetlerinin yapılmasıdır. Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında öncelik olarak, bölgede konaklama gün sayısının artırılmasına hizmet eden turizme yönelik altyapı faaliyetlerinin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesini söyleyebiliriz. Bölgenin rekabet gücünün artırılması mali destek programı başvuruları 3 Ocak - 12 Mart 2013 tarihleri arasında, Turizme yönelik küçük ölçekli mali destek programları başvuruları 3 Ocak - 13 Mart 2013 tarihleri arasında, her iki program için de saat 17.00’ye kadar yapılacaktır” denildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA