• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEVKAda proje başvuruları sona erdi
31 Mart 2010 Çarşamba 16:56

MEVKA'da proje başvuruları sona erdi

Mevlana Kalkınma Ajansı'nın (MEVKA) 30 Aralık 2009'da başlattığı Mali Destek Programları'nda proje başvuruları sona erdi. Konya ve Karaman'dan toplam 550 proje başvurusu oldu.

Mevlana Kalkınma Ajansı'nın (MEVKA) 30 Aralık 2009'da başlattığı Mali Destek Programları'nda proje başvuruları sona erdi. Konya ve Karaman'dan toplam 550 proje başvurusu oldu.
    

MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, yaptığı yazılı açıklamada, 29 Mart'ta sona eren Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı'na Konya'dan 110, Karaman'dan 75 olmak üzere toplam 185 başvuru, başvuru süresi 30 Mart'ta sona eren Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı'na ise Konya'dan 291, Karaman'dan 74 olmak üzere 365 proje başvurusu yapıldığını belirtti.
    

Konya ve Karaman'daki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden, her iki Mali Destek Programı'ndan faydalanmak üzere toplam 550 proje ile başvuru gelmesinin, Konya ve Karaman'ın proje potansiyelini ortaya koyduğunu ifade eden Akman, şunları kaydetti:''30 Aralık 2009 tarihi itibariyle başlattığımız Kırsal Kalkınma ve Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programları'na toplamda 550 proje başvurusu yapılmasını bölge kalkınması açısından çok sevindirici bir gelişme olarak görüyoruz. Bölge dinamiklerimizin proje potansiyeline güvenimiz tamdı. Proje Mali büyüklükleri açısında kesin rakamları ön inceleme süreci tamamlandıktan sonra kamuoyu ile paylaşacağız. MEVKA'nın uyguladığı ilk Mali Destek Programları'nın başarılı olması açısından proje başvurularının bu yoğunlukta olması bizleri mutlu etti. Başvuru sahiplerine, projelerle ilgili Teknik Yardım Masalar aracılığıyla destek veriyoruz. Bu sayede gözlemlediğimiz proje başvurularının konuları, kırsal kalkınma eğitim projeleri, kanalizasyon alt yapı projeleri, içme suyu, rekreasyon, peyzaj, besicilik, yöresel el sanatları, yenilenebilir enerji ile sulama, arıtma, damla sulama, turizm, tanıtım, seracılık, bio gaz üretimi gibi geniş bir alanı kapsamaktadır.''
    

Başvuruların, MEVKA tarafından bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi desteği ile incelenip değerlendirileceğini anlatan Akman, projelerin ön incelmeyle teknik ve mali değerlendirme aşamalarından geçerek idari kontrol ve uygunluk kontrolünün yapılacağını ifade etti.
    

Bu aşamaları eksiksiz geçen başvuruların değerlendirme sürecinin sonraki aşamalarına alınacağını belirten Akman, şöyle devam etti:''Tüm başvurular en yüksek puanı alan tekliften başlayarak sıralanacak ve mali destek dağıtımı, program başlıkları ve bileşenleri için başvuru rehberlerinde belirtilen bütçe çerçevesinde söz konusu puan sıralamasına göre yapılacaktır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Özaltun: "Rabbim birliğimizi daim etsin"
  • Hançerli: "Milletimizin başı sağolsun"
  • Şehidin cenazesi Konya'ya getirildi
  • Angı: "Milletimize başsağlığı dilerim"
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA