• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mevka Seydişehiri bilgilendirdi
28 Ocak 2010 Perşembe 10:51

Mevka Seydişehir'i bilgilendirdi

Profesyonel Proje uzmanları tarafından verilen eğitim programlarının bir ayağı olan Seydişehir merkezli eğitim tamamlandı.

30 Aralık 2009 tarihi itibar ile Mevlana Kalkınma Ajansı 2009 Yılı Mali Destek Programları Küçük Ölçekli Altyapı ve Kırsal Kalkınma başlıkları altında iki bileşende teklif çağrısına çıkmıştı. Ajans Uzmanları Konya ve Karaman illerinde başta merkezler olmak üzere tüm ilçelerde bilgilendirme toplantılarını tamamladıktan sonra Ajans 13 Ocak 2010 tarihi itibari ile belirli merkezlerde üçer gün sürecek olan proje yazımı ve sunulması konularında eğitim toplantılarını başlattı.

 Profesyonel Proje uzmanları tarafından verilen eğitim programlarının bir ayağı olan Seydişehir merkezli eğitim tamamlandı.

İlk gün Kaymakamlık Binasında gerçekleştirilen eğitimde, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra MYO temsilcileri, bazı STK temsilcilerinden ve ilçe halkından oluşan 55’e yakın katılımcı yer aldı. Daha sonraki günler Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşen eğitimlere de ilgi oldukça yoğundu. İlk gün mali destek programları ve proje mantığı konusunda bilgi verildi. Eğitimlerin 2. gününde, projelerin mantıksal çerçevesini oluşturma, faaliyet takvimi oluşturma ve proje başvuru evraklarının doldurulması gibi konularda bilgiler verildi. Son gün ise örnek bir proje uygulama olması açısından, ilk 2 gün verilen teorik bilgiler ışığında, pratiğe yönelik çalıştay gerçekleştirildi.

Eğitimlerin sonunda katılımcılara Eğitim Değerlendirme Anketi formları dağıtılarak doldurmaları istendi. Ajans uzmanları bu anketler sayesinde eğitimin etkinliğini, verimliliğini ve kalitesini ölçeceklerini ve çıkan sonuçlara göre sonraki eğitimler için daha iyisini yapabilme adına çalışma yapacaklarını bildirdiler
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA