• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mevka Karapınar’da Proje Eğitimlerini Tamamladı
29 Ocak 2010 Cuma 17:47

Mevka Karapınar’da Proje Eğitimlerini Tamamladı

Profesyonel Proje uzmanları tarafından verilen eğitim programlarının bir ayağı olan Karapınar merkezli eğitim

30 Aralık 2009 tarihi itibari ile Mevlana Kalkınma Ajansı 2009 Yılı Mali Destek Programları Küçük Ölçekli Altyapı ve Kırsal Kalkınma başlıkları altında iki bileşende teklif çağrısına çıkmıştı. Ajans Uzmanları Konya ve Karaman illerinde başta merkezler olmak üzere tüm ilçelerde bilgilendirme toplantılarını tamamladıktan sonra Ajans 13 Ocak 2010 tarihi itibari ile belirli merkezlerde üçer gün sürecek olan proje yazımı ve sunulması konularında eğitim toplantılarını başlattı.

 Profesyonel Proje uzmanları tarafından verilen eğitim programlarının bir ayağı olan Karapınar merkezli eğitim 25-26-27 Ocak 2010 tarihleri arasında düzenlendi.

İlk gün Meslek Yüksek Okulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra MYO temsilcileri, bazı STK temsilcilerinden ve ilçe halkından oluşan 25’e yakın katılımcı yer aldı. Daha sonraki günler Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen eğitimlere de ilgi oldukça yoğundu. İlk gün mali destek programları ve proje mantığı konusunda bilgi verildi. Eğitimlerin 2. gününde, projelerin mantıksal çerçevesini oluşturma ve proje mantığı konularında örnekler çalışmalar yapıldı. Son gün ise faaliyet takvimi oluşturma ve proje başvuru evraklarının doldurulması gibi konularda bilgiler verildi ve örnek bir proje uygulama olması açısından pratiğe yönelik çalıştay gerçekleştirildi.

Eğitimlerin sonunda katılımcılara Eğitim Değerlendirme Anketi formları dağıtılarak doldurmaları istendi. Ajans uzmanlarından İsmail Ünver ve Murat Doğan, bu anketler sayesinde eğitimin etkinliğini, verimliliğini ve kalitesini ölçeceklerini ve çıkan sonuçlara göre sonraki eğitimler için daha iyisini yapabilme adına çalışma yapacaklarını bildirdiler.

 

 

 

 

YORUMLAR
tşk ederiz
meclis
güzel eğitimlerdi. umarız ii projeler gelir
194.54.39.244
ilçe ilçe
pınar
sürekli ilçeleri gezerek kendileri daha iyi tanıtan MEVKAyı tebrik ediyoruz. sıra artık proje başvuru sahiplerinde
194.54.39.244
hayırlı olsun
konya karapınar
çok başarılı 3 gündü. umarız kaliteli projeler çıakr ilçeden
194.54.39.244
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA