• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Metin Tunçerden kıyafet açıklaması
13 Mart 2013 Çarşamba 13:55

Metin Tunçer'den kıyafet açıklaması

Konyanın Akşehir ilçesinde, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Metin Tunçer, kıyafet serbestliği ile ilgili düzenleme beklediklerini söyledi.
Konya’nın Akşehir ilçesinde, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Metin Tunçer, kıyafet serbestliği ile ilgili düzenleme beklediklerini söyledi.
Şube Başkanı Metin Tunçer yaptığı açıklamada, “Sendikamız, kıyafet serbestliğinin toplumun isteği olduğunu her platformda açıklamış, bunun ispatı olarak da Memur-Sen ve bağlı sendikalar ‘Özgürlüğe 10 Milyon İmza’ kampanyası başlatmıştır. Ülke genelinde hedeflenen rakamların üzerinde imza toplanmıştır. Akşehir halkı da 10 bin imza ile kampanyaya destek vermiştir. İmzalar Hükümete teslim edilmiş ve acilen kamu görevlilerinin serbest kıyafetle çalışabilmesi için düzenleme istemiştir. Ülkenin her probleminin çözümünde öncü olan sendikamız, kıyafet probleminin çözülmesinde kararlıdır. Genel merkezimiz Hükümetten 15 Mart’a kadar düzenleme beklemektedir. Gelişmiş ülkelerde insanlar, ürettikleri işler ve verimlilikleri ile değerlendirilirken maalesef bizim ülkemizde kıyafetiyle değerlendiriliyor. Artık son bulsun istiyoruz. İnsanların inancı, kıyafeti, saçı dolayısıyla tenkit veya cezalarla karşılaşmasına karşıyız. Kıyafet serbestliği ile ilgili 15 Mart son tarihtir. Bu tarihe kadar kıyafette serbestlik gelmezse Akşehir olarak, genel merkezimizin yapacağı plan doğrultusunda iş yerlerine, okullara serbest kıyafetle gideceğiz. Yönetmelik değişene kadar da bu eylemimiz devam edecek” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA