• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mesleki Eğitimden coşkulu mezuniyet
06 Haziran 2012 Çarşamba 10:28

Mesleki Eğitim'den coşkulu mezuniyet

Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı mezunlarını, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen coşkulu törenle uğurladı.
Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi,  2011-2012 eğitim-öğretim yılı mezunlarını, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen coşkulu törenle uğurladı.
3 bölümden 850 öğrencinin mezun olduğu törende öğretim üyeleri ve aileleri, genç mezunların coşkusuna ortak oldu. 98 mezun veren El Sanatları Bölümü’nün tek erkek mezunu olan Yıldıray Özyurt’un heyecanı ise görülmeye değerdi. Özyurt, “Birçok kişi el sanatlarının kadınlara yönelik bir meslek olduğunu düşünüyor ancak ben bu görüşe katılmıyorum. Örneğin kız öğrencilerin bile son derece zorlandığı ‘Örgü Teknikleri’ dersinden 98 puanla geçmeyi başardım.” dedi. 

“ÖĞRETMEN OLMAYA HAZIRIZ”

 Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Nadir Çeliköz, Yrd. Doç. Dr. Nurgül Kılınç, öğretim üyeleri ve ailelerin katıldığı törenin açılış konuşmasını El Sanatları Bölümü öğrencisi İmren Fırat mezun olan arkadaşları adına yaptı. Üniversitedeki deneyimlerinin her zaman kendisine ışık tutacağını söyleyen Fırat, “Birlikte gülüp ağladığımız arkadaşlarımız ve akademisyenlerimiz ile paylaştığımız önemli hatıralar meslek hayatımızda bizlere örnek olacaktır. Aldığımız eğitimle Türkiye’nin dört bir yanında öğretmen olmaya hazırız. Ülkemizin geleceği için Atatürk’ün gösterdiği yolda eğitim vermeye ve ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.

“SİZLERLE GURUR DUYUYORUM”

Mezun olan öğrencilere meslek hayatında başarılar dileyen El Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Meral Akan ise, “4 yıl önce bizlere büyük bir güvenle emanet ettiğiniz çocuklarınızı iyi bir eğitimle meslek hayatına hazırladık. İnsan yetiştirmenin önemini hep beraber yaşadığımız bu güzel günde onları bugünlere ulaştıran ailelerin sevincini ve heyecanını paylaşıyorum.” dedi. Konuşmasında mezun öğrencilere de seslenen Yrd. Doç. Dr. Akan, “ Bu heyecanı meslek hayatınızda da kaybetmemenizi diliyorum. Hedefleri peşinde ilerleyen insanlar olduğunuzu görmek bizi her zaman onurlandıracaktır. Sizlerle gurur duyuyorum.” dedi.


97 KIZ ARASINDA TEK ERKEK

Ardından diploma törenine geçildi. Mesleki Eğitim Fakültesi’nden mezun olan 850 öğrenci, diplomalarını öğretim üyelerinin elinden aldı. 98 mezun veren El Sanatları Bölümü’nün tek erkek mezunu olan Yıldıray Özyurt’un heyecanı ise görülmeye değerdi. Diplomasını Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zuhal Bezirci Türktaş’tan alan Özyurt, “Bu yıl mezun olan 98 kişi arasında tek erkek olmam benim için özel bir anlam taşıyor. El sanatlarını seviyorum ve bundan sonraki yaşamımda öğrencilerimi de en iyi şekilde yetiştirmek istiyorum. Birçok kişi el sanatlarının kadınlara yönelik bir meslek olduğunu düşünüyor ancak ben bu görüşe katılmıyorum. Sınıfın en başarılı öğrencilerinden biriydim. Örneğin kız öğrencilerin bile son derece zorlandığı Örgü Teknikleri dersinden 98 puanla geçmeyi başardım, 4 yıl boyunca tek erkek olarak eğitimim sürdürmek zor oldu ancak her şeye rağmen mutluyum. El Sanatları Bölümü’nü düşünen erkek arkadaşlarıma da tavsiye ederim.” dedi. 

Mezun olan öğrenciler Arş. Gör. Kezban Sönmez’in eşliğinde hep bir ağızdan öğretmen andını okudu. Büyük bir coşkuyla 10. Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya atan öğrenciler,  mezuniyet heyecanını aileleriyle paylaştı.  

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA