• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Merveden yeni bir anaokulu daha
06 Mayıs 2012 Pazar 10:57

Merve'den yeni bir anaokulu daha

Özel Merve Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Er, Milli Eğitim Bakanlığındaki değişikliğe okulları hazırladıklarını ifade etti.
Özel Merve Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Er, Milli Eğitim Bakanlığındaki değişikliğe okulları hazırladıklarını ifade etti.
 
Ahmet Er ilköğretim okullarımız arasında bazı değişiklikler yaptık ve kendimizi yeni değişikliğe fiziki imkânlar ve ortam olarak hazırladık dedi. Buna göre önümüzdeki yıl Özel Merve Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulumuz ilkokul ve ortaokul olarak hizmet verecek, Özel Merve Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulumuz ortaokul olarak(5–6–7–8) , Özel Merve Mehmet Özdemir İlköğretim Okulumuz ilkokul olarak(1-2-3-4) hizmet verecek.”dedi.
Merve Eğitim Kurumlarının 4+4+4’e hazır olduğunu ifade eden Özel Merve Eğitim kurumları Eğitim Koordinatörü ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Er, “ Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya koyacağı yeni eğitim sistemine göre;1. Sınıfa kayıt yaşı  ( 66–72 aylık çocuklarımız 1. Sınıfa başlayacaktır) (*72 ay üzeri çocuklarımız 1. Sınıfa başlayacaktır) Merve Eğitim Kurumları olarak 66–72 ay öğrencilerimiz kendi yaş gurubundaki sınıflarda, 72 ay ve üzeri çocuklar kendi yaş grubundan oluşturulan sınıflarda eğitim göreceklerdir. Buna göre önümüzdeki yıl Özel Merve Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulumuz ilkokul ve ortaokul olarak hizmet verecek, Özel Merve Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulumuz ortaokul olarak(5–6–7–8) , Özel Merve Mehmet Özdemir İlköğretim Okulumuz ilkokul olarak(1-2-3-4) hizmet verecek.”dedi.

Öğrenci Oryantasyonu

Özel Merve Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Er: "Öğrencilerimize 1. Sınıf öğretmenlerimiz ve okulumuzun psikolojik danışmanlık servisince 1 hafta oryantasyon yapılacaktır. 1.Sınıfa başlayacak öğrencilerimize 'okul olgunluk testi' uygulanarak çocuğun okula ne kadar hazır bulunduğu velilerle paylaşılmaktadır. Merve Eğitim Kurumlarında önümüzdeki yıl 13 tane 1.sınıf açılacak olup 1.sınıfı okutacak öğretmenlerimiz belirlenmiştir. Okulumuzdaki tüm öğretmenler haftada 2 saat zümre çalışması yaparak, ben duygusundan ziyade biz olgusunu oluşturmaktadır.
Veli oryantasyonlarıyla da  1. Sınıf velilerimiz, veli bilgilendirme seminerleriyle Eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Velilerimizin okul çağı çocuğuna nasıl destek olacakları bu seminerlerle paylaşılarak veli, öğrenci, öğretmen iş birliği oluşturulmaktadır.
Merve Eğitim Kurumları olarak önümüzdeki yıl Enva Anaokulumuzda hizmete girerek, 4-5 yaş grubu öğrencilerini alabileceğiz, Büyük Koyuncu Lisemizin yanında açılan okulumuz donanım, alt yapı, fiziki imkânlarıyla çok güzel bir Anaokulumuz oldu. Merve Eğitim Kurumları eğitim ve öğretimdeki başarısı, kalitesiyle genel ve bireysel başarılarda Türkiye birincilikleriyle Konya’mızı en güzel şekilde temsil etmektedir, bu güzel başarılarda emeği olan öğretmen kadromuzu, öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve tüm bu başarılarımızı Konya’ya ve Türkiye’ye armağan ediyoruz. Ayrıca tüm okullarımızda ciddi bir kayıt yoğunluğu yaşıyoruz. Konyalılarımızın takdirine, teveccühüne teşekkür ediyoruz, bu teveccüh yönetim kurulumuzu yeni okullar açmaya teşvik etmektedir.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA