• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mersis sistemi ve tadil, tescil istişare toplantısı yapıldı
06 Şubat 2014 Perşembe 17:08

Mersis sistemi ve tadil, tescil istişare toplantısı yapıldı

Mersis sistemi ve tadil, tescil istişare toplantısı yapıldı

Konya Ticaret Odası (KTO) ve Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) işbirliğiyle Mali Müşavirlerin Mersis sistemi ve tadil, tescil ve diğer işlemler ile ilgili karşılaştıkları sorunlar ve çözüm öneri konulu istişare toplantısı düzenlendi. 
KTO’daki toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Her şeyden önce SMMM Odası Başkanı Sayın İsmail Turan’a Ticaret Odası Başkanlığım süresince beraber yaptığımız çalışmalara ve yaptığı katkılara teşekkür ediyorum. 3 yıl boyunca bütün konularda özellikle Konya ekonomisini ilgilendiren konularda hep iş birliği içerisinde olduk. Bu yaptığımız iş birlikleri de Konya için oldukça faydalı olduğu düşüncesindeyim. Bugün gerçekleştirdiğimiz istişare toplantısının da paydaşlarımızdan birisi olan Mali Müşavirlerin Odamızda gerçekleştirecekleri işlemlerle ilgilide faydalı olacağı düşüncesindeyim” dedi.
Konya SMMM Odası Başkanı Turan ise, “Bugünkü yapacağımız istişare toplantısını mükelleflerimize hizmet verirken hem sağlıklı hem de hızlı bir şekilde yapmak için ne gerekiyorsa eksikleri Ticaret Sicilimizle birlikte tespit edip bunun uygulamasını hayata gerçekleştireceğiz. Mali Müşavirler olarak mükellef işlemlerini hızlı bir şekilde yapmak istiyoruz. Bu doğrultuda Sayın Başkan Selçuk Öztürk’ün de desteğiyle Ticaret Odası bünyesinde temsilcilik büromuzun açılışını yakın zamanda gerçekleştireceğiz. Daha önce Sosyal Güvenlik Kurumu içerisinde açtığımız Mali Müşavirler Odası temsilcilik bürosunun bir benzerini de Ticaret Odamızda açacağız. İçinde interneti faksı telefonu gibi birçok teknolojik hizmeti verebilecek olan temsilcilik büromuz sayesinde meslektaşlarım ve mükellefleri özellikle mersis sistemine hızlı bir şekilde erişim sağlayarak işlemlerini yapabilecekler” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra ise günün anısına KTO Başkanı Selçuk Öztürk tarafından Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan’a plaket verildi.
İstişare toplantısında sunum ve soru cevapları Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Mücahit Ünal, Konya Ticaret Sicil Müdürü İbrahim Sarıçiçek, Ticaret Sicil Müdürü Yardımcısı Fatih Rastgeldi, Ticaret Sicil Memuru İsmail Baykal tarafından yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA