• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramın genç girişimcileri Belçikadan döndü
01 Nisan 2013 Pazartesi 10:51

Meram'ın genç girişimcileri Belçika'dan döndü

Meram Belediyesi tarafından hazırlanan 120 bin Euro'luk "Genç Girişimciler İçin Pazarlama ve Strateji Eğitimi" adlı Avrupa Birliği Hibe Projesi çerçevesinde Belçika'ya giden katılımcılar Konyaya...
Meram Belediyesi tarafından hazırlanan 120 bin Euro'luk "Genç Girişimciler İçin Pazarlama ve Strateji Eğitimi" adlı Avrupa Birliği Hibe Projesi çerçevesinde Belçika'ya giden katılımcılar Konya’ya döndü.
Meram Belediyesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Genç Girişimciler İçin Pazarlama Stratejileri Eğitimi Projesi” kapsamında proje faaliyetine katılan 10 proje katılımcısı yurda döndü. 1 ay süren proje faaliyeti boyunca birçok etkinliğe katılan proje katılımcıları girişimcilik ve pazarlama stratejileri ile ilgili eğitim ve staj faaliyetine katıldılar.
"Genç Girişimciler İçin Pazarlama ve Strateji Eğitimi" adlı projeyle Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'ndan 120 bin Euro'luk hibe kazandıklarını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, "Proje kapsamındaki 10 katılımcı, Belçika’nın Brüksel şehrinde 1 ay boyunca proje faaliyetine katılarak mesleki bilgi ve deneyimlerini artırdı. Bu süre içerisinde yabancı dil eğitimi de alan gençlerimiz, okullarında almış oldukları mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip oldular. Katılımcılar özellikle; artan rekabet ortamında işletmelerin pazarlama maliyetlerini aşağı çekmeleri ve bu sayede kar marjlarını yükseltebilmeleri için pazarlama stratejileri ile ilgili yenilikleri tanıma fırsatı elde ettiler." diye konuştu.
Alınan eğitimlerin yanı sıra katılımcılar, Belçika’da Flaman Parlamentosu Milletvekili Veli Yüksel, Mahinur Özdemir ve Sint Joost Ten Noode Belediye Başkanı Emir Kır ile görüştüler. Bu ziyaretlerle birlikte Avrupa Birliği Parlamentosu,  Flaman Parlamentosu, Avrupa Birliği Merkez Bankası, Batıbouw Yapı Fuarı, Euroup Akademi, 1. ve 2. Dünya Savaşı Müzesi gibi kurumlara düzenlenen teknik ve kültürel geziler kapsamında vizyonlarını geliştiren genç katılımcılar Almanya, Lüksemburg, Hollanda ve Fransa gibi farklı ülkelere düzenlenen gezilere katılarak farklı kültürleri tanıma fırsatını yakaladılar.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA