• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramdan öğrencilere Avrupa semineri
07 Ocak 2012 Cumartesi 12:40

Meram'dan öğrencilere 'Avrupa' semineri

Meram Belediyesi ve Meram Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle üniversite öğrencilerine Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Semineri düzenlendi.
Meram Belediyesi ve Meram Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle üniversite öğrencilerine “Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

Selçuk Üniversitesi (S.Ü.) Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki seminer yaklaşık 4 saat sürdü.
 
Programın başında kısa bir konuşma yapan Meram Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şüheda Gürdal, ‘Gelecek Gençlikle Gelecek’ sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatarak, “Meclis olarak gençlerin yerel yönetimlerde söz sahibi olabilmeleri; sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer pek çok alanda proje üretebilmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda gençliğimizin uluslar arası platformda varlığını hissettirebilmeleri açısından böyle bir programı organize ediyoruz. Bize her zaman büyük destek sağlayan Meram Belediye Başkanımız Dr. Serdar Kalaycı’ya ve bu organizasyonun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“PROJE MANTIĞINI KAZANIN”

Avrupa Birliği projelerinin son 5 yılda ülke gündemine oturduğuna dikkat çeken Meram Belediye Başkan Yardımcısı Ali Uysal da, “Özellikle önümüzdeki süreçte bu işin bütçeleri artarak devam edecek. Euro Desk Avrupa Fırsatları konusunda değerli akademisyen ve uzmanlarımız sizlere teknik destek sağlayacaklar. Bu konuda kazanmanız gereken en önemli özellik proje yürütme ve yönetme mantığıdır. Bu mantık sizlere meslek hayatınızda da olumlu yönde katkı sağlayacaktır” diye konuştu.
 
S.Ü. İktisadi ve İdari Bilim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Önder Kutlu, Erasmus Öğrenci Değişimi Programı kapsamında Selçuk Üniversitesi’nin ülkemizdeki en başarılı üniversiteler arasında yer aldığını belirterek, “S.Ü. bu proje kapsamında Avrupa’ya en çok öğrenci gönderen 5. üniversitedir. ODTÜ, Boğaziçi, Hacettepe gibi üniversitelerle yarışıyoruz. Üniversitemizin bu alanda çok iyi bir ivme yakaladığını söyleyebiliriz. Meram Belediyesi ve Gençlik Meclisi’nin böyle güzel bir toplantıyı organize etmesi sizler açısından çok faydalıdır.” şeklinde konuştu.
 
Euro Desk Konya İl Temsilcisi Bilal Yavaş ise Avrupa'ya ücretsiz gitmek, gençlik programları, projeler ve hibelerden yararlanmak ve Avrupa'nın gerek eğitim gerekse kültürel alanda sunduğu imkanları değerlendirebilmek için neler yapılması gerektiğini sunumla anlattı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA