• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramdan Çeteleşmeye Hayır projesi
23 Aralık 2011 Cuma 14:13

Meram'dan 'Çeteleşmeye Hayır' projesi

Meram Belediyesi Konya şehir merkezindeki liseleri kapsayan Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar! adlı ödüllü tiyatro yarışmasını düzenledi.

Konya şehir merkezindeki liseleri kapsayan “Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar!” adlı ödüllü tiyatro yarışmasını düzenleyen Meram Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü’nden üst düzey yöneticilerle okul müdürleri istişare toplantısında bir araya geldi.

Meram Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen toplantıya Konya İl Emniyet Müdür Vekili Dr. Ruhi Yiğit, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dr. Abdülkadir Işık, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İlçe Emniyet Müdürleri, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Konya’daki liselerin okul müdürleri katıldı.
Resmi kurumlarla işbirliği yaparak önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Kalaycı, “Aynı kurumlarla işbirliği yaparak 2010 yılında ‘Bileğinin Yerine Yüreğini Kullan’ adlı tiyatro yarışması düzenlemiştik. Bu yıl da ‘Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar’ adlı ödüllü tiyatro yarışmasını organize ediyoruz. Kısa bir süre önce İl Emniyet Müdürümüz ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün de katılımıyla bu projenin tanıtımını yaptık. Bugün ise okul müdürlerimizi detaylı olarak bilgilendirmek amacıyla istişare toplantısı düzenledik. Konu toplumsal içerikli olduğu için yarışmayı sadece Meram’da değil Konya genelinde yapıyoruz.” dedi.

KALAYCI’DAN BİR MÜJDE DE ÖĞRETMENLERE

Yarışmanın tanıtım toplantısında; 1. olan okula çevre düzenlemesi sözü veren Başkan Kalaycı, dün akşam da danışman öğretmenlere bilgisayar sözü verdi. Yarışmada dereceye giren projelerin danışman öğretmenlerine de 1’er adet notebook hediye edilecek.
Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dr. Abdülkadir Işık ise, “Bu proje bir sosyal sorumluluk projesidir. Konusu, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz olduğu için bu yarışmayı faydalı buluyoruz. Katkılarından dolayı Meram Belediyemizi ve İl Emniyet Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum” diye konuştu.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsa Bülent Kaya, söz konusu projenin amacına ulaşacağına yürekten inandığını vurgularken İl Emniyet Müdür Vekili Dr. Ruhi Yiğit ise şöyle konuştu: “Özellikle çocuk suçlarıyla ilgili yaptığımız araştırmalarda onları suça iten en önemli sebeplerden birinin; benlik kaygısındaki düşüklük ve çocukların taşıdıkları değerlerdeki azalma olduğunu gördük. Bu proje çerçevesinde Çocuk Şube Müdürlüğümüzden uzman ekiplerimiz ocak ayından itibaren okullarımızda çeteleşme ve diğer kötü alışkanlıkların önüne geçilmesiyle ilgili eğitim seminerleri verecekler.”

“Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar!” adlı yarışmanın başvuruları 1 Ocak - 1 Nisan 2012 tarihleri arasında kabul edilecek. Yarışmada birinci olan ekibe 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL; ayrıca 1, 2 ve 3. olan ekiplerin okullarına dizüstü bilgisayar, danışman öğretmenlerine de notebook verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA