• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramdan Belediyecilikte sıra dışı düşünce semineri
03 Ocak 2011 Pazartesi 13:48

Meram'dan 'Belediyecilikte sıra dışı düşünce' semineri

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ve kişisel gelişim uzmanı Münir Arıkanın konuşmacı olarak katıldığı 'Belediyecilikte Sıra Dışı Düşünce' konulu eğitim semineri Alanyada yapıldı.

Seminere Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Meram il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, İnlice, Sağlık ve Kızılören belediye başkanları, başkan yardımcıları ile MEBKAM yönetici ve danışma kurulu üyeleri katıldı.

Kişisel gelişim uzmanı ve düşünce koçu Münir Arıkan’ın, “Belediyecilikte Sıra Dışı Düşünce;  Daha Mutlu, Daha Başarılı ve Daha Huzurlu Bir Gelecek” başlıklı eğitim semineri yaklaşık 3,5 saat sürdü.

Başarının ancak kaliteli ve nitelikli insan olmakla kazanılacağını vurgulayan Arıkan, “Bu seminerdeki ana hedefimiz; ‘beyni tarafından kontrol edilen insanlar yerine, beynini kontrol eden insan’ olabilmektir. Kişinin kendisini tanıması, yeteneklerinin farkına varması, istekleri için özgür iradesini kullanabilmesi, başarıya ulaşması ve mutlu olması hedeflenmektedir. Sıra dışılılık;  var olanın dışındaki, var olanla yetinmeyen, olumlu fark yaratan, olağan ve rutin olmayan, insana ve doğaya saygılı, beklenenin dışındaki duygu, düşünce ve eylemlerdir.” dedi. Arıkan, sıra dışı olarak yapılabilecek çeşitli projeler hakkında bilgi verdi. 

Belediye olarak eğitim seminerlere büyük önem verdiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Alanya'ya belediye başkan yardımcılarımız, Meram İl Genel Meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz, İnlice, Sağlık ve Kızılören belediye başkanlarımız, MEBKAM yönetici ve danışma kurulu üyeleriyle birlikte yaptığımız bu seminer çok yararlı oldu. Sayın Münir Arıkan’ın “Belediyecilikte Sıra Dışı Düşünce” konulu semineri, yönetici arkadaşlarımızın ufuklarını açmıştır” diye konuştu.

Başkan Kalaycı, seminerden sonra Münir Arıkan’a günün anısına hediye takdim etti.

Alanya’da yapılan eğitim semineri kapsamında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ekrem Demirli de Sadreddin Konevi ve MEBKAM’ın faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA