• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramdan anlamlı proje Yalnız Değilsiniz
21 Mart 2011 Pazartesi 17:08

Meram'dan anlamlı proje Yalnız Değilsiniz'

Meram Belediyesi tarafından uygulamaya konulan 'Yalnız Değilsiniz' projesi ile ilçede yaşayan 65 yaş ve üzerindeki yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere evlerinde hizmet veriliyor.
Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında Meram’da yalnız yaşayan yaklaşık 160 yaşlıya evde bakım hizmeti veriliyor.

Mahalle muhtarlarının da yardımı ile tespit edilen bakıma muhtaç yaşlıların evlerine gidilerek tüm ihtiyaçları gideriliyor. Belirlenen bakıma muhtaç yaşlılar için dosya açılarak sağlık muayeneleri yapıldıktan sonra kişisel temizlikleri ve ev temizlikleri yapılıyor. İhtiyacı olanlara gıda paketi ve diğer ev eşyaları veriliyor.

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün bakımları yapılan Yenice Mahallesi’ndeki Fatma Gündoğdu(82) ile Yaylapınar Süleymaniye Mahallesi’ndeki Fatma Özen(80)’i ziyaret etti.

 Yaşlıların sosyal yaşama katılmalarını sağlamanın çağdaş toplumun gereklerinden biri olduğunu belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Yaşlılarımız, geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür. Hayat tecrübeleri ve kültürleriyle herkesin yolunu aydınlatırlar. Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri vererek bunu en önemli töre ve gelenek haline getirmiştir. Bu saygı, sağlam ve güçlü bir toplum oluşturmuştur. Belediye olarak yeni hazırladığımız “Yalnız Değilsiniz” projesi ile yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak yalnız olmadıklarını hatırlatıyoruz. Mahalle muhtarlarımızın yardımı ile ilçemizde 91’i bayan ve 69’u da erkek olmak üzere 65 yaşın üzerinde toplam 160 kişi tespit ettik. Yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçları giderildiği gibi belediyemiz tarafından özel bir hastanede de tedavileri yaptırılıyor” diye konuştu. 

Bu proje ile; çeşitli vesileler ile kimsesiz kalmış ve ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş yaşlılarımıza hak ettikleri hizmeti vermeye gayret ettiklerini belirten Başkan Kalaycı, “Yaşlılarımıza hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz. Sosyal içerikli projelerimiz devam edecek” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA