• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram’da yeni müdürlüklerin yönetmelikleri onaylandı
08 Eylül 2014 Pazartesi 15:23

Meram’da yeni müdürlüklerin yönetmelikleri onaylandı

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından yeni kurulan müdürlüklerin çalışma yönetmelikleri Eylül ayı Meclis toplantısında görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
 Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından yeni kurulan müdürlüklerin çalışma yönetmelikleri Eylül ayı Meclis toplantısında görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Bilgi Merkezleri Yönetmeliği ile Gençlik Merkezi Yönetmeliği de aynı oturumda onaylandı. 
Meram Belediyesi bünyesinde yeni kurulan Tesisler Müdürlüğü, Kütüphane Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün çalışma yönetmelikleri Meram Belediye Meclisi'nin Eylül ayı 2. toplantısında görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Bilgi Merkezleri Yönetmeliği ile Gençlik Merkezi Yönetmeliği de aynı oturumda görüşülerek karara bağlandı.
Bilgi Merkezleri Yönetmeliğinin amacı; öğrencilerin derslerine çalışmalarına, ödev ve projelerini yapmalarına, ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetler yürütmelerine, mesleki alanlarda bilgi, beceri, dil, yetenek ve deneyimlerini geliştirmelerine, isteklerine göre serbest zamanlarını değerlendirmelerine ilişkin olarak belediyemizce sunulacak eğitim etkinliklerine yönelik usul ve esasları düzenlemektir.
Gençlik Merkezi Yönetmeliği ise; yerel yönetimlere gençlerimizin demokratik katılımını sağlayarak temsil kabiliyetini geliştirmek, kendi potansiyellerini ve güçlerini keşfederek, kişisel, toplumsal, siyasal, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere ilgisini artırarak bu konularda söz sahibi olmalarını sağlamayı hedeflemektedir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA