• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramda Toplumsal Eğitim Seminerleri
19 Kasım 2015 Perşembe 15:23

Meram'da Toplumsal Eğitim Seminerleri

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ve tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Osmanlılarda Peygamber Sevgisi” konulu toplumsal eğitim seminerinin, 20 Kasım Cuma günü gerçekleştirileceği belirtildi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, seminerler ile ilgili yaptığı açıklamada, her ay farklı bir konuda olmak üzere 8 ay devam edecek seminerlerinin ikincisinin yapılacağını söyledi.

"Tarihi sevdiren adam" olarak bilinen Bahadıroğlu’nun seminerlerinin yoğun ilgi gördüğünü belirten Toru, "Geçen ay başlayan eğitim seminerleri 20 Kasım Cuma günü saat 19.30’da Konevi Kültür Merkezi’nde yapılacak ikinci seminerle devam edecek. Seminerin konusu ise ‘Osmanlılarda Peygamber Sevgisi’ olacak" dedi.

Seminerlerde, günümüz toplumunun öne çıkan meseleleri tarihsel açıdan ele alınarak, yol ve yöntemleri yorumlanacak. Mahalle kültürü, aile içi sevgi iletişimi, çocuklara öz güven kazandırma ve aile içi şiddet gibi konular tarihin ışığında ele alınacak.

Her ay farklı bir konunun ele alınacağı Yavuz Bahadıroğlu ile Toplumsal Eğitim Seminerleri’nin konu başlıkları şöyle: 

"Osmanlı Mahalle Kültürü ve Aile Yapısı, Osmanlılarda Peygamber Sevgisi, İnsan Yetiştirme Kurumları: Tekkeler ve Zaviyeler, Osmanlı’da Hayır-Hasenat Anlayışı ve Vakıf Kültürü, Osmanlı Padişahlarının Gönül Sultanları (Padişah Hocaları), Sohbet – Muhabbet Geleneğimiz, Padişahlar Neden Cariyelerle Evlenir?, Neden Hacca Gitmez, Şehzadeleri Neden Katlederdi? ve Osmanlı’da İnsan (Kadın) Hakları."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA