• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram’da sosyal tesis ve ticaret merkezinin temeli atıldı
11 Kasım 2015 Çarşamba 14:05

Meram’da sosyal tesis ve ticaret merkezinin temeli atıldı

Meram Belediyesi tarafından Hacı İsa Efendi Mahallesi’nde yaptırılacak olan sosyal tesis, ticaret merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzlarından oluşan tesisin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacak tesisi 1 yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Toru, “Bu tesis,  Yenice, Ladikli, K. Kovanağzı, H. İsa Efendi, Toprak Sarnıç, Havzan, B. Kovanağzı Mahalleleri başta olmak üzere bölgedeki 20 civarında mahallemizin ihtiyacı olan spor tesisi, yüzme havuzları, ticari alanlar, ofis, restorantı ile bölgenin ihtiyacına cevap verecek bir kompleks olacak” dedi.

Meram Belediyesi’nin yeni hizmet binası yanındaki yarı olimpik yüzme havuzları, sosyal tesis ve ticaret merkezinin temel atma programına AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu, AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir, AK Parti Konya İl ve Meram İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

20 MAHALLEYE HİZMET VERECEK

Temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Meram Belediyesi hizmet binamızın bu bölgeye taşınması ile Kaymakamlık, Nüfus, Milli Eğitim vb. ilçemizin temel idari yönetim birimlerinin de bu bölgede yapılanacak olması, bu bölgede ofis ihtiyacını ortaya çıkartırken, diğer taraftan Yenice, Ladikli, K. Kovanağzı, H. İsa Efendi, Toprak Sarnıç, Havzan, B. Kovanağzı Mahallelerimiz başta olmak üzere bu bölgedeki 20 civarında mahallemizin ihtiyacı olan spor tesisi,  yüzme havuzları, ticari alanlar, ofis, restorantı ile bölgenin ihtiyacına cevap verecek bir kompleksin temelini atıyoruz. 6 bin 140 metrekare alana oturan tesisimizde 28 adet dükkan, 17 normal, 11’i dükkan olmak üzere 28 ofis, 1 restoran, bay-bayan yarı olimpik yüzme havuzları, bay- bayan fitness, bay-bayan sauna buhar odası, Türk hamamlarından oluşan spor merkezimiz olmak üzere toplamda 17 bin metrekarelik inşaat alanına sahip kompleksimizin ihale bedeli 14 milyon 479 bin TL olup, 2016 yılı sonu itibariyle açılışa hazır olacaktır” dedi.

“ŞEHRİMİZE SEVDALIYIZ”

Şehir yönetiminin özen, emek ve sevgi istediğini dile getiren Başkan Toru, “Biz şehrimize, hemşehrilerimize sevdalıyız. Sizlere her hizmetimizin, harcadığımız her anımızın, zamanımızın ibadet hükmünde olduğu bilinciyle aşkla, şevkle hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizim medeniyet anlayışımızda her şey insan içindir. Hem dini hem milli kültürümüzün temelinde eşref-i mahlukat olan insan vardır. Hayatın merkezi “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıdır. Bizler sahip olduğumuz medeniyet değerleri, tarihi tecrübemiz ve demokratik olgunluğumuz ile örnek milletiz, öncü bir millet de olacağız” ifadelerini kullandı.

“1 KASIM BİN YILLIK MÜCADELEMİZDE BİR MİLAT OLDU”

1 Kasım’ın bin yıllık mücadelemizde bir milat olduğuna dikkat çeken Başkan Toru, konuşmasını şöyle tamamladı:  “Bu coğrafyada bu mücadele devam edecek. Bizim vatanımız, büyük bir çınardır. Bu çınarın dalları Balkanlar’dan Kafkaslar’a, Yemen’den Kırım’a, Fas’tan Malezya’ya, Mali’den Pakistan’a kadar uzanır. Çanakkale’de olduğu gibi milletimiz yenide Çanakkale ruhu etrafında birleşti. ‘Biriz, beraberiz, önce Türkiye’ dedi. Sandık bir sonuç değil bir başlangıçtır.  Yeni Türkiye’nin yeni belediyecilik anlayışında yenilenen bir Meram ile tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

“KONYA OLARAK ÖZEL BİR MİSYONUMUZ VAR”

Meram Belediyesi’nin çalışmalarına destek olduklarını kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, “Yaptığı yatırımlar ve bugün temelini atacağımız tesis nedeniyle Meram Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. 1 Kasım’ın üzerinden bir hafta geçti. Türkiye’yi krize sokmak isteyenler, kaos ve terör ortamında, belirsizlik ortamında bulundurmak isteyenlere karşı aziz milletimiz en güzel cevabı vermiştir. Meram ilçemiz, Türkiye’deki 100 bin nüfusun üzerindeki ilçeler değerlendirmesinde başbakanımıza ve partimize en yüksek oy oranıyla destek veren ilçelerinden biri olmuştur. Bu vesileyle de tüm Meramlı kardeşlerimize ve Konyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Konyamız dünden bugüne büyük bir gelişim göstermektedir. 10 yıl öncesine göre değerlendirildiğinde bugün Konya farklı bir kategori ve klasmandadır. 1 Kasım’la beraber yeni bir dönem başladı. Konya olarak özel bir misyona sahibiz. Hem başbakanımızın Konya milletvekili olması hem de şehrimizin Selçuklu payitahtı olması hasebiyle tarihteki önemli konumunu 21. Yüzyılda da yakalama hedefiyle yeni bir dönem başlatıyoruz” diye konuştu.
 

‘1 KASIM’DA ÜLKEMİZ KAZANDI’

“Böylesine güzel bir tesisi Konyamıza kazandıracağı için belediye başkanımıza şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasına başlaya AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan da, 1 Kasım’da sadece AK Parti’nin değil ülkenin kazandığına dikkat çekerek şunları kaydetti: “Bu seçimde diğer partiler kaybetse de altını çizerek söylüyorum ki kaybeden tek bir vatandaşımız dahi yoktur. Bütün vatandaşlarımız kazanmıştır ve milletimizin gerçek bir zaferidir. Bu zafer, hem demokrasi tarihi hem de dünyadaki siyasi tarih açısından büyük bir zaferdir. Dünya tarihinde, iktidardayken gücünü koruyan ve artıran tek parti AK Parti’dir diyebiliriz. Bunun sorumluluğunun bilincinde olarak çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Halkımızın gösterdiği bu teveccühün hakkını vermeye gayret edeceğiz”

Konuşmalardan sonra yapılan dua ile sosyal tesis, ticaret merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzlarının temeli atıldı. 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA