• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramda öğrencilere 75 bin kitap dağıtılıyor
28 Eylül 2011 Çarşamba 12:57

Meramda öğrencilere 75 bin kitap dağıtılıyor

Meram Belediyesi tarafından Türkiye Okuyor, Meram Okuyor projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak bastırılan

 Meram Belediyesi tarafından “Türkiye Okuyor, Meram Okuyor” projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak bastırılan 75 bin kitabın dağıtımına başlandı.

            Meram’daki her ilköğretim öğrencisine birer kitabın verileceği kampanya, Niyaz Usta ve Yaylapınar ilköğretim okullarında düzenlenen programlarla başlatıldı. Programa Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Meram İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zübeyir Yavuz, kitapların yazarın Duran Çetin, başkan yardımcısı Ali Uysal ve okul müdürleri katıldı.

“Türkiye Okuyor, Meram Okuyor” sloganıyla 3 farklı kitap olmak üzere toplam 75 bin kitap bastırdıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Eğitimci yazar Duran Çetin’in kaleme aldığı bu eserler ilköğretim öğrencilerine hitap etmektedir. ‘Macera Peşinde’ adlı kitap 2. ve 3. sınıflara, ‘Bir Yudum Şehir’ adlı eser 4. ve 5. sınıflara ve ‘Bekleyiş’ adlı kitabımız ise 6., 7. ve 8. sınıflara yöneliktir. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeye katkı sağlamak için böyle bir kampanya başlattık” dedi.

Meram Belediyesi’nin her zaman eğitime büyük katkı sağladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zübeyir Yavuz ise, “Belediyemiz okulların gerek fiziki mekanlarının yapımı ve bahçe düzenlemesi gerekse eğitimin kaynaklarına önemli katkı sağlamaktadır. 75 bin öğrenciye kitap bastırılması da takdire şayan bir hizmettir. Belediye başkanımızı ve emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

Kitaba ve eğitime yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu vurgulayan yazar Duran Çetin ise kitap okumanın önemine dikkat çekti. Çetin, kitaplarda iyi bir insan olmanın ipuçlarının yer aldığını söyledi.

Başkan Kalaycı ve diğer protokol mensupları, 5. ve 6. sınıflardan birer şubede kitapları dağıttılar. Öğrenciler, Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve yazar Duran Çetin’e kitapları imzalatmak için birbirleriyle yarıştılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • '15 yılda 200 milyar dolar yatırım aldık'
  • Konya’da Ar-Ge merkezi sayısı 5 yılda 14 kat arttı
  • 'Dünyanın nazar boncuğu' can suyu bekliyor
  • Bu kadar da olmaz! Ona da karşı çıktılar
  • ‘Müftüler de Medeni Kanuna göre nikah kıyacak’

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA