• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramda ödüllü yarışmaya başvurular başladı
02 Ocak 2012 Pazartesi 15:52

Meram'da ödüllü yarışmaya başvurular başladı

Meram Belediyesi Konya merkezinde bulunan tüm liseleri kapsayan Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar! başlıklı ödüllü tiyatro yarışmasına başvurular başladı.

Meram Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi işbirliğiyle Konya merkezinde bulunan tüm liseleri kapsayan “Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar!” başlıklı ödüllü tiyatro yarışmasına başvurular başladı.

Proje kapsamında Konya şehir merkezindeki liselere yönelik bağımlılık ve çeteleşme gibi zararlı alışkanlıklardan korunma yolları konusundaki eğitimlere de bugün başlandı. Meram ilçesi 75. Yıl Lisesi’ndeki programa Meram Belediye Başkan Yardımcısı Ali Uysal, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’nden uzmanlar, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

 “Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar!" sloganı ile düzenlenen yarışmada gençlerin düştüğü en büyük tehlike olan sigara, uyuşturucu, çeteleşme gibi zararlı alışkanlıklar ve bunlardan kurtulma çarelerinin ele alınacağını kaydeden Meram Belediye Başkan Yardımcısı Ali Uysal, “Amacımız gençlerimizde farkındalık oluşturmaktır. Öğrencilerimiz, okullarda yaşanan her türlü şiddet ve olumsuz davranışları bunlarla mücadeleyi ve kurtulma yollarını içeren, alıntı olmayan, özgün eserleri sahnede canlandıracaklar. Başvurular 1 Nisan’a kadar devam edecek. Bu süre içerisinde Konya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’nden uzmanlar, okullarımızda yarışmanın konusu ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapacaklar” dedi.
Bu projenin çok olumlu neticeleri olacağına yürekten inandığını belirten Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel de, “Meram Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi işbirliğiyle düzenlediğimiz bu yarışma Konya şehir merkezindeki 76 liseyi kapsamaktadır” dedi. Daha sonra konuşan İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’nden Veli Yavuz Gök ise, bir sunum gerçekleştirdi. Çocuk Şubesi’nin çalışmalarını anlatan Gök, uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıklardan korunma yolları konusunda bilgi verdi.

Madde bağımlısı 2 gencin hayata tutunmak için verdikleri mücadeleyi anlatan videodan sonra yarışmanın detayları hakkında bilgi verildi.

Bugün başlayan “Bağımlılığa ve Çeteleşmeye Hayır De, Hayatını Kurtar!” adlı tiyatro yarışmasının başvuruları 1 Nisan’a kadar kabul edilecek. Yarışmada birinci olan ekibe 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL; ayrıca 1, 2 ve 3. olan ekiplerin okullarına dizüstü bilgisayar, danışman öğretmenlerine de notebook verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA