• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MERAM’DA İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK
09 Haziran 2014 Pazartesi 13:04

MERAM’DA İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, ilçenin yeterince yatırım alabilmesi için öncelikle imar ve altyapı problemini çözmeleri gerektiğini söyledi. 
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte bir otelde basınla tanışma toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan Toru, Meram’a yapılması gerekenlerle ilgili plan ve programlarla yola çıktıklarını belirterek, “Bizler Meram için dertliyiz. İnanıyorum ki, bu şehir için dertlenenler hem vatandaşı daha iyi anlar hem de şehir için başarılı çalışmalara imza atar. Bizlerde bu dönemde heyecanımızı hiçbir zaman yitirmeden Meram’ın meramını anlamak ve katkı sağlamak için çalışacağız” dedi.
Meram Belediyesi olarak asla halktan kopuk bir hizmet anlayışı yürütmeyeceklerini dile getiren Başkan Toru, “Meram’da yaşayan her bir aileyi her bir ferdi Meram’ın bir ailesi olarak görüyoruz, dertleniyoruz, ona göre de proje üretiyoruz. İstiyoruz ki, ailemiz en iyi şartlarda yaşama imkanına kavuşsun. Bu dönemde halk görüşmelerine de başladık. Halkımızın sorunlarını dinliyor anında çözüm üretmeye çalışıyoruz. Muhtar toplantılarımızda sürüyor. Haftada 2 gün akşam muhtarlarla bir araya geliyoruz ve yapılması gerekenleri görüşüyoruz. Hemen ardından çözüm noktasında yapılması gerekenleri yapıyoruz. Biz şuna inanıyoruz ki, kısır ve sonuçsuz tartışmalar yerine enerjimizi kalkınmaya ve çalışmaya yönlendirmeliyiz. Hizmet ve çalışma felsefemiz bu. Meram’ın gelişimine katkı sağlayacak her kesim ve her kurumun yanında olacağız” diye konuştu.

“BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR”
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Fatma Toru, belediyenin mali durumunu değerlendirdi. Başkan Toru, “Borç yiğidin kamçısıdır. Ve stratejinin başlangıcı bir plan ya da yatırım kararı değil, idealler ile mevcut kaynaklar arasındaki açıklığı kapatma isteğidir. Baktığımızda tarihte başarılı olmuş idareciler kıt kaynaklara sahip kişiler arasından çıkmıştır. Meram Belediyesi’nin kaynak sorunu yeni değil, kurulduğu 1989 yılından bu yana gelmiş bir durumdur. Bu dönemde bir takım borçlarımız var. Bu borçları gündeme getirerek değil bizzat bu borca rağmen bir şeyler üretmenin derdindeyiz. Çokta önemsemiyoruz bunu. Ekibimizle kadromuzla gerek borcun, gerekse daha zor şartlarda büyük projeler üretme imkan ve kabiliyetine sahip olduğumuzu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK SORUNU İMAR VE ALTYAPI”
Başkan Toru, ilçenin en büyük sorununun imar ve altyapı olduğunu kaydetti. Meram’a yatırımların gelebilmesi için bu sorunun çözülmesi gerektiğini anlatan Başkan Toru, “Doğal yapı ve yeşil korunsun anlayışıyla Meram son 30 yılda imar yönüyle bazı sıkıntılar yaşadı. İstediği gelişimi yakalayamadı. Meram’ın doğal, tarihi ve kültürel mirasın korunmasıyla birlikte planlı, günümüz şartlarına uygun yeni bir planlama anlayışıyla birlikte ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada çalışmalarımıza başladık. Çünkü Meram’da doğal yapının korunması gereken alanlar var. Bugünün şartlarından yeni şehircilik anlayışı gereği planlanması gereken yerler var. Meram’ın yeterince hizmet alabilmesi için öncelikle imar ve altyapı problemini çözmemiz gerekiyor. İmar’ı bugünün şartlarında yeniden ele alınması gerekiyor. Meram’ın en temel problemi bu” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Sert çıkış: Tarihi kararın ciddi sonuçları olacak!
  • Konya Türkiye birincisi oldu... Övünmüyoruz, ölüyoruz!
  • Rusya'dan çok tehlikeli ABD iddiası
  • Konya'da silah kuryesi üniversite öğrencisi genç kız yakalandı
  • Şok! Gelin altınlarla kaçarken yakalandı...

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA