• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram’da anlamlı iftar
19 Haziran 2016 Pazar 06:09

Meram’da anlamlı iftar

İftar programında konuşan Başkan Toru, “Sosyal belediyecilik alanında farkını ortaya koyan Meram Belediyesi olarak insanımızın olduğu her yerde, her konuda yerinde çözüm üretmeye ve vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Sizlerden aldığımız emanetle ve yine sizlerden aldığımız güçle Meramlıların sorunlarının çözümü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Meram Belediyesi tarafından belediye hizmet binası yanında düzenlenen iftar programına Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, öksüz ve yetim çocuklar, engelliler, şehit aileleri, harp malulü gazileri ve Huzurevi sakinleri, ilgili dernek ve STK’ların yöneticileri, AK Parti Meram İlçe Teşkilatı Yöneticileri, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

DİNİMİZ YETİM VE ÖKSÜZLERE SAHİP ÇIKMAMIZI EMREDİYOR

Akşam ezanından önce tüm masaları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Toru, yaptığı konuşmada da dinimizin öksüz ve yetimlerle ilgili bizlere önemli uyarılarda bulunduğuna işaret ederek şunları söyledi: “Mukaddes kitabımız Kur’an’ı Kerim’de birçok ayet dikkatimizi bu yöne çekmiştir. Bu ayetlerden birinde; “Rabbin, Seni yetim bulup barındırmadı mı?” (Duha, 93/6) buyrularak bizzat Hz. Peygamber’in yetim olarak büyüdüğüne dikkat çekildikten sonra yetimlere iyi davranılmasını, şefkat gösterilmesini, haklarına ve hukuklarına azami derecede özen gösterilmesini emretmektedir. Âlemlere rahmet olarak gönderilen ve “Habibim” hitabına mazhar olan Hz. Peygamberin (S.A.V.) de yetim olduğu düşünülürse, İslam’ın yetimlere verdiği önem kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Çocuklara olan aşırı sevgisi bilinen Peygamberimiz, yetim çocuklara daha bir özenle sahip çıkmıştır. Şefkat Peygamberinin ümmeti olarak bizlerin de onun yolundan yürümemiz gerekmektedir”.

meram’da-anlamli-iftar-2.jpg

“YETİM VE ÖKSÜZLERİ KUCAKLAMAK TOPLUMSAL BİR GÖREVDİR”

Sağlıklı ve yüksek erdemli toplumlara bakıldığında; bu toplumların öksüz ve yetimlere hakkıyla sahip çıkan toplumlar olduğunun açıkça görüldüğüne dikkat çeken Başkan Toru, “Öksüz ve yetim çocukları sevgiden mahrum bırakmak, o toplumun en büyük ayıbı olacaktır. Onları maddi ve manevi yönden kucaklamak erdemlerin en büyüğüdür ve toplumsal bir görevimizdir” dedi.

Sosyal belediyecilik alanında farkını ortaya koyan Meram Belediyesi’nin, insanın olduğu her yerde, her konuda yerinde çözüm üretmeye ve vatandaşların yanlarında olmaya devam edeceğini kaydeden Toru, “Sizlerden aldığımız emanetle ve yine sizlerden aldığımız güçle Meramlıların sorunlarının çözümü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizin de bilinmesini dilerim” ifadelerini kullandı.  

meram’da-anlamli-iftar-3.jpg

“MİLLETİMİZİ ASLA BÖLEMEYECEKLER”

Devletlerin ve milletlerin hayatlarında önemli dönüm noktaları olduğuna ve Türkiye’nin de şu anda böyle bir dönüm noktasında bulunduğuna dikkat çeken Başkan Toru, “Terör örgütleri sadece birer piyon, asıl mesele ülkemiz üzerinde 100 yıl önce tasarlanan planların uygulanmak istenmesidir. 100 yıl önce bu coğrafyanın bedenini paramparça edenler, bugün o bedenin ruhunu da bozmak için savaş veriyorlar. O gün aramıza suni sınırlar çekilmesine engel olamadık ise de bugün gönül coğrafyamızın, birliğimizin parçalanmasına izin vermeyeceğiz. Ay yıldızlı bayrağımızın göklerde dalgalanmasına mani olamayacaklar, minarelerimizden günde 5 vakit okunan ezanı susturamayacaklar. Milletimizi, ülkemizi parçalayamayacaklar. Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Kurtuluş Savaşı’nda pek çok şehit vermiş bu milleti asla bölemeyecekler” diye konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA