• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramda Anıt Ağaçların Bakımı Yapılıyor
29 Ocak 2013 Salı 15:52

Meram'da Anıt Ağaçların Bakımı Yapılıyor

Meram Belediyesi, Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun onayı doğrultusunda ilçedeki asırlık anıt ağaçların bakımını gerçekleştiriyor.
 Konya’daki anıt ağaçların tamamına yakını Meram’da bulunuyor. Meram Belediyesi, Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun onayı doğrultusunda ilçedeki asırlık anıt ağaçların bakımını gerçekleştiriyor.
Büyük bir bölümü Meram ilçesine bağlı Kirazlı, Selam, Ayanbey, Lalebahçe, Yaka, Kürden, Aşkan ve Hacışaban mahalleleri mücavir alanları içinde yer alan anıtsal nitelikteki ağaçların bakımı, Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor.  Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile yapılan yazışmalar neticesinde Konya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 1991 tarih ve 1019 sayılı kararı ile tescil edilen; Meram ilçesi Yaka Mahallesi Paşa Sokak'ta bulunan 75 envanter numaralı anıt ağaç, Yaka Mahallesi Fincancılar Sokak'ta bulunan 88 envanter numaralı anıt ağaç ve yine Yaka Mahallesi Fincancılar Sokak'ta bulunan 87 envanter numaralı anıt ağacın budama, bakım ve gençleştirme çalışmaları yapıldı.
Meram ilçesinde yaşları 400’e kadar varan 94’ü tescilli 76’sı ise tescilsiz olmak üzere toplam 170 adet anıt ağaç bulunuyor.
Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca İlçe sınırları içerisinde yer alan tüm cadde, sokak ve parklardaki fidanların bakımlarını sürdürüyor. Cadde ve sokaklarda bulunan fidanların her yıl periyodik olarak kışlık ve yazlık bakımları yapılıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA