• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meramda 2016 yatırımları istişare edildi
27 Aralık 2015 Pazar 03:31

Meram'da 2016 yatırımları istişare edildi

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 2014 Mahalli İdare Seçimleri’yle belediye sınırlarına dahil olan 28 yeni mahallenin muhtarıyla bir araya geldi.

Muhtarlarla 2016 yatırım programı konusunda istişarede bulunan Başkan Toru, “Yeni mahallelerimizin öncelikli sorunlarını diğer kurumlarla eşgüdüm içinde çözmeye gayret ediyoruz.  Muhtarlarımızın da talepleri doğrultusunda 2016 yılı yatırım programı ve planlamamızı yapıyoruz” dedi.

Başkan Fatma Toru, 2016 yatırım programını istişare etmek için 2014 seçimlerinde Meram Belediyesi’nin mahallesi haline gelen belde ve köylerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

Meclis Salonu’ndaki toplantıda konuşan Başkan Toru, “Temelde odaklandığımız noktalar; öncelikle yeni bağlanan köy ve beldelerimizin eksik olan yol bağlantıları, mahalle içi düzenlemeleri ve acil olan ihtiyaçlarını diğer kurumlarla eşgüdüm içinde hızlı bir şekilde çözülmesidir” dedi.  

“ÇOK DAHA İYİ BİR NOKTADAYIZ”

1,5 yıllık görev süreleri içinde belediye olarak çok daha iyi bir noktaya geldiklerine vurgu yapan Başkan Toru, “Kurumsal yapımızla, Meram’ın geleceğine dair yaptığımız çalışmalarla, kaynaklarımızın daha etkin ve verimli kullanılması, önümüzdeki 3 yılda yapacağımız yatırımlar için kaynak oluşturulması ve ödeme dengesinin sağlanması noktasında belli bir disiplin sağladık. Meram Belediyemiz bir ağaç ise muhtarlarımız da bu ağacın dallarıdır. Sizler mahallelerimizin nabzını tutuyorsunuz. Mahallelerin ihtiyaçlarını ekiplerimize ilettiğiniz zaman çok daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabiliriz” diye konuştu.  

“2016 PLAN VE PROGRAMLARINI YAPIYORUZ”

Yaptıkları fen işleri çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Toru, “2014 Seçimlerinden bugüne kadar Meram’da 43 Milyon TL tutarında asfalt, parke ve bordür çalışmamız oldu.  2016 yılı için şu anda ekiplerimiz çok daha büyük bir çalışma, çok daha büyük bir seferberlik için plan ve programlarını yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar da mahallelerine yapılan yatırımlardan dolayı Başkan Toru’ya teşekkür ederek yeni yılda yapılmasını istedikleri hizmetlerle ilgili taleplerini ilettiler.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA