• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram yaşlıların yanında
07 Eylül 2011 Çarşamba 12:26

Meram yaşlıların yanında

Meram Belediyesi tarafından uygulamaya konulan Yalnız Değilsiniz projesi ile ilçede yaşayan 65 yaş ve üzerindeki yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere evlerinde hizmet verilmeye devam ediliyor.
Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yalnız Değilsiniz” projesi kapsamında Meram’da yalnız yaşayan yüzlerce yaşlıya evde bakım  hizmeti devam ediyor.
Mahalle muhtarlarının da yardımı ile tespit edilen bakıma muhtaç yaşlıların evlerine gidilerek tüm ihtiyaçları gideriliyor. Belirlenen bakıma muhtaç yaşlılar için dosya açılarak sağlık muayeneleri yapıldıktan sonra kişisel temizlikleri ve ev temizlikleri yapılıyor. İhtiyacı olanlara gıda paketi ve diğer ev eşyaları veriliyor.
 
Yaşlıların sosyal yaşama katılmalarını sağlamanın çağdaş toplumun gereklerinden biri olduğunu belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Yaşlılarımız, geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür. Hayat tecrübeleri ve kültürleriyle herkesin yolunu aydınlatırlar. Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri vererek bunu en önemli töre ve gelenek haline getirmiştir. Bu saygı, sağlam ve güçlü bir toplum oluşturmuştur. Belediye olarak hazırladığımız “Yalnız Değilsiniz” projesi ile yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak yalnız olmadıklarını hatırlatıyoruz. Yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçları giderildiği gibi belediyemiz tarafından özel bir hastanede de tedavileri yaptırılıyor” diye konuştu.
Bu proje ile; kimsesiz kalmış ve ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş yaşlılara hak ettikleri hizmeti vermeye gayret ettiklerini belirten Başkan Kalaycı, “Yaşlılarımıza hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz. Onların duaları bizim için ayrı önem taşıyor. Bizi geleceğe hazırlayan bu dünya ve ahiret yaşamımızda bize rehber olan büyüklerimiz hiçbir zaman yalnız bırakılmamalıdır" dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA