• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram tıpta büyük yenilik!
23 Mart 2009 Pazartesi 11:51

Meram tıpta büyük yenilik!

Meram Tıp Fakültesi son teknoloji ürünleriyle yenileniyor.
Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesindeki sterilizasyon ünitesi, son teknoloji ürünü cihazlarla donatılarak tamamen yenilendi. Ünitenin hizmet alanı 60 metrekareden 250 metrekareye çıkarılırken, personel sayısı da önemli ölçüde arttırıldı.
 
 Ameliyathaneler, laboratuarlar ve polikliniklerde gerçekleştirilen cerrahi işlemler sırasında kullanılan tüm malzemelerin yeniden steril hale getirilmesi amacıyla kurulan sterilizasyon ünitesi, geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmaların tamamlanmasının ardından yenilenerek merkezi birim haline getirildi. 60 metrekarelik eski ünitenin hizmet alanı 4 kat artırılarak 250 metrekareye çıkarıldı. Yıkama, paketleme ve steril depo olmak üzere üç bölümden oluşan ünite, son teknoloji ürünü cihazlarla donatıldı. Ayrıca yetkililer ameliyat malzemelerinin otoklavlarda 134 santigrat derece sıcaklıkta dezenfekte edildiği, ayrıca etilen opsit ve formaldelit cihazı ile de buharda steril edilemeyen ve düşük ısı gerektiren malzemelerin de uygun şartlarda steril hale getirildiğini belirttiler.
 
 Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Alper Yosunkaya, yenileme çalışmaları geçtiğimiz aylarda tamamlanan Merkezi Sterilizasyon Ünitesi’nin tam kapasite ile çalışmaya başladığını belirterek, “Ünitemiz, yapılan yenileme çalışmaları ile bölgenin en gelişmiş ve kapsamlı sterilizasyon ünitesi haline geldi. Fiziki mekan sorununu çözüp, 11 olan personel sayısını da 18’e çıkarttık. Amacımız hasta güvenliği standartlarını en üst düzeye taşıyarak,  ameliyathanelerimizi gelişmiş dünya ülkeleri normları ölçüsüne getirip, kalite anlayışımızı bir basamak daha yukarı taşımaktır” dedi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA