• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram Tıpda karaciğer nakli de yapılabilecek
24 Ocak 2011 Pazartesi 11:30

Meram Tıp'da karaciğer nakli de yapılabilecek

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin son teknoloji ürünü cihazlarla donatıldığı, yakında karaciğer nakilleri de yapabileceği belirtildi.
     Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin son teknoloji ürünü cihazlarla donatıldığı, yakında karaciğer nakilleri de yapabileceği belirtildi.
     SÜ Hastaneler Genel Direktörü Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, yaptığı yazılı açıklamada, sürekli değişen ve kendini yenileyen tıp teknolojisiyle paralel hareket ettiklerini belirtti.
     Son 4 ay içerisinde Meram Tıp Fakültesi Hastanesine 50 adet tıbbi cihaz ve cerrahi alet satın alındığını, göz, kulak burun boğaz, üroloji, kardiyoloji, genel cerrahi, çocuk ve göğüs gibi pek çok bölümün son teknoloji ürünü cihazlarla donatıldığını vurgulayan Özkağnıcı, şunları kaydetti:
     ''Amacımız hastalarımıza daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek. Bu cihazlarla hem işimiz kolaylaşacak hem de verdiğimiz hizmetin kalitesi artacak. Göz kliniğinde, özellikle kornea dokusunun hastalıklarının teşhis ve tedavisinde önemli olan konfokal mikroskop (HRT-RCM) cihazı aldık. Bu cihazla hastalarımızın kornea hücre sayımını kolaylıkla yapabileceğiz. Aynı cihazı glokom hastalığı için de kullanacağız. Glokom hastalarında ve göz tutulumu olan şeker hastalarının teşhis ve tedavisinde en son teknoloji olan HRA-OCT cihazı ile de gözün görme tabakalarının ince kesitlerini inceleyebileceğiz. Organ Nakil Ünitesi'nde karaciğer nakli de yapmak için altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Hastanemizde karaciğer nakli için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu birimimize hasta başı monitörü, hasta ısıtma cihazı, kitsiz kan ve sıvı ısıtma cihazı, transport ventilatör, damardaki kanın görüntülenmesi ve damar tıkanıklıklarının incelenmesine yarayan renkli doppler ultrasonografi cihazı olmak üzere toplam 5 adet cihaz satın aldık. Yakında şehrimizde karaciğer nakilleri de yapabileceğimizi şimdiden müjdelemek isterim.''
     Özkağnıcı, bunun yanı sıra hastaneye 7 adet anestezi cihazı, 1 adet YAG lazer cihazı, 1 adet genel cerrahi video endoskopi cihazı, göz hastalıkları için SLT, kardiyoloji bölümüne 5 adet, göğüs hastalıkları için ise 4 adet ventilatör, çocuk hastalıkları için 2 adet eko cihazı, göğüs hastalıkları birimine 1 adet fiberoptik bronkoskop cihazı satın aldıklarını ifade etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA