• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram Kitabı-2 kaynak bir eser olacak
28 Şubat 2012 Salı 19:10

Meram Kitabı-2 kaynak bir eser olacak

Kültür dünyamıza çok sayıda eser kazandıran Meram Belediyesi, Meram Kitabı-2 ile ilgili hazırlıkları tamamladı. Eser, araştırmacılar için Meram hakkında önemli bir kaynak olacak.
  “Meram Kitabı-2” ile ilgili planlama ve hazırlıklarda son aşamaya gelindiğini belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Kitabın bilim kurulunda yer alan Konevi Araştırma Merkezi ve üniversitelerden akademisyenlerin çalışmalarıyla bu eseri yaklaşık 5 ay içerisinde kültür dünyamıza kazandıracağız. Meram’ın tarihi, coğrafyası ve diğer güzellikleri ile ilgili merak edilen pek çok şey bu kitapta bulunacak.” dedi.
“11 KİTAP YAYINLADIK”
Sosyal ve kültürel belediyecilik alanında da önemli hizmetlere imza attıklarını vurgulayan Başkan Kalaycı, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar toplam 11 ayrı kitap yayınlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çocuklara yönelik eserler olduğu gibi, yetişkinlere yönelik kitaplar da yayınladık. Eğitim-öğretim yılı başında Duran Çetin’in kaleme aldığı ‘Bekleyiş’, ‘Macera Peşinde’ ve ‘Bir Yudum Şehir’ adlı 75 bin kitabı öğrencilerimize dağıttık. Meram Müftüsü Ahmet Özkan’ın yazdığı ‘On Bir Ayın Sultanı:Ramazan’ ve ‘Hac Rehberi’ adlı eserlerden sonra Prof. Dr. Cevat Akşit Hocamızın kaleme aldığı ‘Mutlu Evlilik’ adlı kitabı da Ana Baba Okulu’nu tamamlayan vatandaşlarımıza hediye ettik. Yasemin Tecimer’in kaleme aldığı ‘Protokol Kuralları’ ve ‘Adab-ı Muaşeret’ adlı eserleri de yine son dönemde kültür dünyasına kazandırdık. 1. Uluslararası Konevi Sempozyumu’ndaki tebliğler de kitaplaştırılmıştır. Hasan Kamil Yılmaz’ın Konevi Hazretleriyle ilgili ‘Kırk Hadis Şerhi’ de bastırılarak akademisyenlere dağıtılmıştır. Meram Kaymakamımız İrfan Kenanoğlu’nun yazdığı ‘Belediyelerde Halkla İlişkilerin Önemi’ adlı eser de belediyemiz tarafından yayınlanmıştır” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA