• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram heyeti Başbakan Erdoğanı ziyaret etti
28 Mart 2012 Çarşamba 13:19

Meram heyeti Başbakan Erdoğan'ı ziyaret etti

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, belediye meclis üyeleriyle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğanı ziyaret etti.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, belediye meclis üyeleriyle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu öncülüğünde TBMM’de yapılan ziyarete Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakcı ve İlhan Yerlikaya da katıldı.
Başbakan Erdoğan’ın yurt dışı gezisinden önce ziyarette bulunan Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a değişik zamanlardaki resimlerini içeren ve Hz. Mevlana’nın ‘Hamdım, piştim, yandım’ sözünün de yer aldığı bir tabloyu takdim etti.
Konya’nın kendisi için her zaman ayrı bir önem taşıdığını söyleyen Başbakan Erdoğan, Meram heyetinin ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade etti. Erdoğan, yerel yönetimlerde genç ve dinamik başkanların başarılarından mutluluk duyduğunu söyledi.
TBMM bahçesinde Başbakan Erdoğan’la birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Meram heyeti, daha sonra TBMM Başkanlık Divanı İdare Amiri Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı’yı makamında ziyaret etti. Başkan Kalaycı, Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı’ya çeşitli hediyeler takdim etti. Daha sonra Başkan Kalaycı ve beraberindeki heyet TBMM’nin genel kurul salonunu ziyaret ettiler.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı ve meclis üyeleri, TBMM’deki görüşmelerin ardından Ankara’daki Konyalı bürokratları ziyaret ettiler. Meram heyeti bu kapsamda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, İller Bankası Genel Müdürü Ahmet Candan, Mahalli İdareler Genel Müdürü Yavuz Selim Köşger, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Kudret Bülbül’ü ziyaret etti.
“3 YILDA ÇOK YOL ALDIK”
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, ziyaretlerden sonra ise TEİAŞ’ın misafirhanesinde belediyenin 3 yıllık hizmetleri ve önemli projeleriyle ilgili sunum yaptı. Toplantıya Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Mustafa Kabakcı, Mustafa Akış, Harun Tüfekci ve İlhan Yerlikaya katıldı. Sunum eşliğinde 3 yılda yaptıkları önemli hizmet ve yatırımları anlatan Başkan Kalaycı, yeni yapılacak projeler hakkında da bilgi verdi. Bakan yardımcıları ve Ak Parti Konya Milletvekilleri de, başarılı çalışmaları ve örnek hizmetlerinden dolayı Başkan Kalaycı’yı tebrik ettiler. Programdan sonra Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, protokol mensuplarına ‘Sırçalı Medrese’nin maketi ile çeşitli hediyeler takdim etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA