• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram genel sekreterliğine Mehmet Balaban seçildi
29 Aralık 2009 Salı 11:08

Meram genel sekreterliğine Mehmet Balaban seçildi

Konevi Kültür Merkezinde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Meram Kent Konseyi ve Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı,...
Konevi Kültür Merkezi’nde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Meram Kent Konseyi ve Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, “Merkezi yönetim, yerel yönetim ve sivil toplumu ortak anlayışla bir araya getiren Kent Konseyi, kenti kucaklayan ortak bir akıl oluşturmayı hedeflemektedir. Konseyi, İlçemizin kalkınma sorunlarını tanımlayıp çözümleyici öneriler sunulan demokratik bir ortam olarak görüyoruz. Önceki toplantıda Konseyin yürütme kurulunu oluşturmuştuk. Bugün de genel sekreterini seçeceğiz” dedi.

         Kent Koseyi’ni sadece kanunların gereği oluşturulmuş bir yapı olarak görmediklerinin altını çizen Kalaycı, “Kent Konseyini, Meram için güzel projelerin ortaya çıkarılacağı aktif bir yapı olarak görüyoruz. Yönetim anlayışı olarak dürüst kamu yönetimi, katılım, çoğulculuk ve dayanışma temel ilkelerimiz olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Kent Konseyimiz, ‘Birlikte yönetiyoruz ve birlikte çözüyoruz’ sloganıyla ilçemizin sorunlarına ortak çözüm önerileri sunacaktır” diye konuştu.

            Divan teşekkülünün oluşturulmasından sonra Kent Konseyi Tüzüğü, Gençlik ve Kadın Meclislerinin oluşturulması ve yönergelerinin tasdiği yapıldı. Toplantıda son olarak Meram Kent Konseyi Genel Sekreteri’nin seçimi yapıldı. Başkan Kalaycı’nın teklif ettiği Mehmet Balaban oybirliğiyle genel sekreter seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA