• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meram Belediyesi’nden sert açıklama
21 Nisan 2016 Perşembe 14:00

Meram Belediyesi’nden sert açıklama

Meram Belediyesi, son günlerde belediye ve Başkan Fatma toru'ya yönelik yürütülen karalama çalışmalarına ilişkin açıklama yayımladı.

Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

Meram; hiç kimsenin, hiç birimizin şahsi mülkü değildir. Meram’ı korumak hatta ne pahasına olursa olsun korumak her Konyalının öncelikle de Meram Belediye Başkanı’nın sorumluluğundadır.

Son birkaç gündür Meram Belediye başkanımız Fatma Toru ve Meram Belediyesi aleyhine Bülent Kaşdoğan ve birkaç ucuz kalem tarafından yürütülen karalama kampanyası üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması bir zaruret haline gelmiştir.

Meram Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından; 15.02.2016 tarihinde Hacı Şaban Mahallesi, Yeni Meram Caddesi, No: 189 adresinde bulunan taşınmazda Fenerbahçeliler Derneği tarafından imar mevzuatına aykırı olarak toplamda 602,39 metrekarelik ruhsatsız ilave yapı tespit edilmiş, aynı tarihte ruhsatsız ilave yapı mühürlenmiştir.

15.03.2016 tarihinde ise önceden tutanakla tespiti yapılan ruhsatsız ilave yapının inşasına devam edildiği tespit edilerek, Meram Belediyesi ekiplerimiz tarafından yapı tatil zaptı tanzim edilmiştir.

Meram Belediyesi Encümeni’nin 30.03.2016 tarihli kararı ile 602,39 metrekare ruhsatsız ilave yapı inşa eden Konya Fenerbahçeliler Derneği’ne 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 42. Maddesi’ne göre idari para cezası verilmiştir.

5237 Sayılı TCK’nın 184. maddesi uyarınca 06.04.2016 tarihli yazı ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na ruhsatsız ilave yapı hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup, Başsavcılık nezdinde işlemler devam etmektedir.

Meram Belediyesi olarak yürütülen hukuki süreci dikkate almayarak adeta hukukla alay eder bir tavır sergileyen, konuyu hukukilik ilkesinden saptırıp kamuoyunu bir kulüp aidiyeti üzerinden provoke ederek suçunu örtbas etmek isteyen dernek yöneticilerinin meseleyi ‘oldu bitti’ haline getirmek istercesine akıl almaz, hukuk tanımaz yaklaşımları devam etmiştir. Yapılan kontrollerde yapı tatil zaptından sonra da ısrarla inşaata devam edildiği, binanın açılışa/kullanıma hazır hale getirildiği tespit edildiğinden 19.04.2016 tarihinde yeniden mühürlenmiştir.

Söz konusu dernek yöneticileri Fenerbahçe marka değerinin ardına saklanarak, kamuoyunda infial yaratmak maksadıyla meseleyi kanuni zeminden saptırarak adeta devletin kurumları ve hukuk düzeni aleyhine bir güç gösterisine dönüştürmüşlerdir.

Meram’ın yeşil dokusunun korunması amacıyla doğal sit alanında yer alan ve yapılaşmanın kısıtlandığı bu bölgede belediyemiz tarafından hiçbir şahsi nedene dayanmaksızın, hiçbir spor kulübünü ve camiayı hedef almaksızın tamamen kanunların gerekleri, usul ve esasları çerçevesinde yürütülen bir cezai işlemin Türkiye gündeminde yer alan paralel örgüt soruşturmasıyla ilişkilendirilmesi en hafif deyimle büyük bir aymazlıktır.

Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan’ın kameraların karşısına geçerek yaptığı açıklamalar yeni spekülasyonlar yaratarak gerçeklerin üzerini örtmeyi amaçlamaktadır. Bülent Kaşdoğan, kendi hukuk tanımazlığını meşru göstermek, gri propaganda yöntemiyle belediye yönetimini kamuoyu önünde zor durumda bırakarak hukuksuzluğuna boyun eğdirmek maksadıyla ve suçluluk psikolojisiyle tutarsız açıklamalar yapmaktadır.

Sonuç olarak; kendi hezeyanları ve hukuk tanımazlığını örtmek maksadı ile Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Ülkemizin, Hükümetimizin ve Partimizin en büyük düşmanı olmuş FETÖ yapılanmasına karşı yürütülen mücadeleyi istismar ederek akıl almaz iftiralarla şahsımızı da hedef alması ve bu mücadeleyi sulandırmaya çalışması nasıl bir çamurda debelendiğini ve nasıl bir suçluluk psikolojisinde olduğunu göstermektedir.

Bülent Kaşdoğan’ın bu iftira ve hezeyanları ile ilgili her türlü hukuki ve cezai yollara başvurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA