• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mepaştan yeni yıla kampanya
17 Ocak 2014 Cuma 13:29

Mepaş'tan yeni yıla kampanya

MEPAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, yeni yılda yeni kampanyalarla indirimli elektrik satışına devam edeceklerini ve tarımsal sulama faturalarının kredi kartlarına taksitlendirileceğini söyledi.
MEPAŞ Genel Müdürü Uçmazbaş, 2013 yılını değerlendirmek için Genel Müdür Yardımcısı Özkan Ecevit, Müşteri Hizmetleri ve Operasyonlar Müdürü Abdurrahman Özkaynak ile Enerji Ticaret ve Satış Müdürü Osman Alper Sezen ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
MEPAŞ’ın 2013 yılı başında faaliyete geçtiğini hatırlatan Erol Uçmazbaş, “MEPAŞ olarak toplam Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir ve Nevşehir’de 1,8 milyon müşteriye hizmet veriyoruz. 2013 yılındaki öncelikli hedefimiz ayrışmadan doğan organizasyonel yapı değişikliğini, müşterilerimize yansıtmadan bir an önce tamamlamaktı. Nitekim bu değişikliği yılın ilk yarısında başarıyla tamamladık” dedi.
Genel Müdür Uçmazbaş, tarımsal sulama faturalarının taksitlendirilmesi için üç bankayla anlaşmaya vardıklarını ifade ederek, “Çiftçilerimizin en büyük sorunlarından biri de elektrik faturalarının aylık olarak ödenmesi. Bu sorunu çözmek için üç bankayla anlaşma yaparak, faturaların kredi kartıyla taksitlendirilmesini sağladık. Şu anda da iki-üç bankayla görüşmelerimiz devam ediyor. Sulama sezonu başlangıcına kadar bu bankalarla da anlaşma yapmış oluruz” diye konuştu.
Geçen yıl sonu itibariyle indirimli elektrik kullanan müşteri sayısının 25 bini geçtiğini, bu sayının ilk etapta belirledikleri hedefin çok üzerinde olduğunu açıklayan Uçmazbaş, 2014 yılına yeni kampanya ile girdiklerini söyledi. Erol Uçmazbaş, müşterileri yerinde ziyaret ederek onlar için belirledikleri cazip indirim oranlarını sunacaklarını bildirirken, tüketicileri yanıltıcı kampanya düzenleyenlere karşı dikkat edilmesini istedi. İndirimli elektrik kullanımının, şartları sağlayan herkesin yasal hakkı olduğunu belirten Uçmazbaş, her sektörde olabildiği gibi, enerji sektöründe de tüketicileri yanıltıcı kampanyalar düzenlendiğini, “indirimli elektrik” adı altında vatandaşların aranarak kişisel bilgilerinin talep edildiğini, enerji tedarikçisi firmaların yetkilisi olduğunu iddia eden birçok kişinin hiçbir hukuki bağı olmayan firmaların ismini kullanarak tüketiciler ile sözleşmeler imzaladığını ve müşterilerini mağdur ettiğini kaydetti.
Tüm tüketicilerin, indirimli elektrik enerjisi kullanmaya başlamadan önce taahhüt edilen şartların dikkatle incelenmesi, indirimli elektrik tedarik sözleşmeleri ile kampanyalarda taahhüt edilen şartların uyuşup uyuşmadığına dikkat edilmesinin önemi vurgulayan Uçmazbaş, bu konuda bilgi almak isteyen tüm tüketicilere kapılarının açık olduğunu sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA