• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Memiş Kütükçü İşte Yoruma konuk oldu
05 Ocak 2013 Cumartesi 14:16

Memiş Kütükçü İşte Yorum'a konuk oldu

Yayın hayatına başladığı günden beri fenomen haline gelen ve gündemin nabzını tutan, S.Ü Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç.Dr. Hüseyin Altunbaş ve İlker Poçanın sunduğu İşte Yorum programı...

Yayın hayatına başladığı günden beri fenomen haline gelen ve gündemin nabzını tutan,  S.Ü Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç.Dr.  Hüseyin Altunbaş ve İlker Poçan’ın sunduğu İşte Yorum programı bu hafta Hidrokon Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü’yü ağırladı.

Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri olan ve Dünya’da sayılı Vinç üreticileri arasında yer alan Hidrokon firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü, bu başarıyı yakalamanın bir tesadüf olmadığını iyi bir kriz yönetimi ve marka yatırımlarıyla olacağını belirtti. Kütükçü; “Bu başarının en somut örneği ise, eğer bir firma vinç alacaksa yönünü Konya’ya çevirmek zorunda çünkü bu sektörün pastasında Konya yüksek bir orana sahip. Başarılı bir profil sergilememize rağmen, biz marka yatırımlarını kesme veya azaltma yoluna gitmedik.
Dünyanın en önemli ve en büyük firmaları bile reklam ve iletişim faaliyetlerine devam ederken bizim böyle bir davranış içine girmemiz, iletişim ve reklam faaliyetlerini azaltmamız başarısızlık için atılmış bir adım olur. Markalaşma bilincinin farkında olduğumuz için yaptığımız her iletişim ve reklam faaliyetlerini birer yatırım olarak görüyoruz ve bunun için ajansımıza bu konuda açık bir çek uzatıyoruz.” dedi.

Bir işveren olarak Kütükçü;”Konya’da nitelikli eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Ülkemizde işsizlik oranı yüksek ama buna karşın nitelikli eleman sayısı çok az. Öğrencilerimizin sadece diploma sahibi olmalarını değil nitelikli olmalarını ve mutlaka bir yabancı dili olması gerekiyor.”dedi.

Programın genel değerlendirmesini yapan S.Ü Reklamcılık Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Hüseyin Altunbaş; ” Konya’mızın önemli firmalarından biri olan Hidrokon’un yönetiminden bu tarz söylemler duymak bizim için gerçekten çok önemli ve heyecan verici çünkü Konya sahip olduğu potansiyel ile Türkiye’nin marka ihraç eden şehirlerinden biri olmaya aday nitelikte bir altyapıya sahip. Bu noktada firmalarımızın iletişim ve reklam faaliyetlerine daha fazla önem vermesi gerekiyor.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA