• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Melonun cezası onandı!
07 Şubat 2013 Perşembe 17:50

Melo'nun cezası onandı!

Tahkim Kurulu'ndan Galatasaray'a kötü haber! Tahkim Kurulu, Galatasaray-Beşiktaş maçında Oğuzhan'a tükürdüğü gerekçesiyle kırmızı kart gören ve 4 maç ceza alan Melo için yapılan itirazı...

Galatasaray Melo konusunda Tahkim'den umduğunu bulamadı. Beşiktaş derbisinde Oğuzhan'a tükürdüğü gerekçesiyle hakem Tolga Özkalfa'dan kırmızı kart gören ve PFDK'dan 4 maç ceza alan Brezilyalı oyuncu için Tahkim Kurulu'na yapılan itiraza olumsuz yanıt geldi. Melo'nun da katıldığı duruşmalı toplantı sonrası dosyayı görüşen Tahkim Kurulu, itirazın reddine ve 4 maçlık cezanın onanmasına karar verdi. Tahkim Kurulu'nda karar oybirliğiyle alındı.
 
GALATASARAY İPTAL BEKLİYORDU
Melo'ya verilen 4 maçlık cezaya itiraz eden Galatasaray cephesi, Brezilyalı oyuncunun rakibine tükürmediğini savunmuş ve 4 maçlık cezanın tamamen kaldırılmasını talep etmişti.

Duruşmalı toplantıya Melo ile birlikte katılan Galatasaray Yöneticisi Sedat Doğan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada "Tükürük hareketi yok, tükürme yok. Eğer tükürük olsaydı, Tahkim Kurulu'na gelmezdik. Meireles ile ilgili alınmış bir karar var, orada da görüntüler üzerinden bir karar verildi ve yok dendi. Aynı hassasiyet ve aynı adil davranışı Tahkim'den bekliyoruz. Beklentimiz cezanın kaldırılması. Zaten oyuncumuz haksız bir kırmızı kart gördü" demişti.

TAHKİM: "TÜKÜRME OLMADIĞINA DAİR KUVVETLİ KANIT YOK"
Duruşmalı toplantının ardından Tahkim Kurulu üyeleri dosyayı karara bağlamak üzere kendi aralarında toplandı. Toplantıdan ise itirazın reddi ve cezanın onanması kararı çıktı.

Tahkim'den yapılan açıklamada görüntülerin izlendiği ama Melo'nun rakibine tükürmediğine dair kuvvetli bir kanıt bulunamadığı belirtildi. Buna karşın hakem hem hakem raporunun hem de olay sırasında Beşiktaşlı Oğuzhan'ın gösterdiği tepkinin göz önünde bulundurulduğu ve bu kararın alındığı vurgulandı.
 
Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamanın tam metni şöyle:
 
"Galatasaray A.Ş.' nin, futbolcusu Felipe Melo De Carvalho ile ilgili PFDK'nın 31.01.2013 tarihli ve E. 2012-2013/637, K.2012-2013/734 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkin Kurulumuzun E.2013/22 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Talep doğrultusunda duruşma açıldı. Duruşmaya Futbolcu Melo ile yanında getirdiği tercüman, vekili ile Galatasaray A.Ş. yöneticisi katıldı. Sözlü açıklamaları dinlendi, tutanak altına alındı. FDT'nin 86/III. maddesine uygun olarak, yayıncı kuruluştan celbedilen müsabaka görüntüleri ile itiraz eden kulüp tarafından sunulan görüntüler izlendi. Yapılan müzakere neticesinde; hakem raporunda bulunan hususların aksini ispata yeter kuvvette delil ve emare olmaması yanında, olayın gerçekleştiği anda rakip takım futbolcusunun tepkisi ve diğer oluşa dair tespitler dikkate alınarak;
PFDK'ca Galatasaray A.Ş. futbolcusu Felipe Melo De Carvalho'ya rakip takım futbolcusuna tükürmesi nedeniyle FDT'nin 42/2.ve 35/4.maddeleri uyarınca 4 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA