• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mektup yarışmasında ödül töreni
22 Mart 2012 Perşembe 14:36

Mektup yarışmasında ödül töreni

Meram Belediyesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ilköğretim okullarına yönelik "Öğretmenime Mektup" adlı mektup yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri...
 Meram Belediyesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ilköğretim okullarına yönelik "Öğretmenime Mektup" adlı mektup yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri düzenlenen törenle verildi.  Programın sunumunu gerçekleştiren Ayşe Egesoy, okuduğu şiirlerle geceye renk kattı.
      
Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Meram Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Akdaş, Konya İl Müftü Yardımcısı Yusuf Arıkan, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, başkan yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Bu yarışmanın çok manidar olduğunu ifade eden Meram Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Akdaş, “Bu program, bizleri bugünlere getiren ve kendilerini rol model olarak gördüğümüz öğretmenlerimiz için yapılan bir programdır. ‘Öğretmenime Mektup’ yarışması ile başımızın tacı, gözümüzün nuru olan öğretmenlerimize bir nebze katkı sağlayabilmişsek ne mutlu bizlere” dedi.
      
Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel de, “Öğretmenler bizleri yetiştiren ve hayata hazırlayan en önemli kişilerdir. Dünün, bugünün ve yarının öğretmeninin nasıl olması gerektiği konusunda böyle bir yarışma düzenledik. Bu yarışmada bize her türlü desteği sağlayan Meram Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Protokol konuşmalarından sonra yarışmanın jüri üyelerine plaket verildi. Daha sonra ise ünlü sunucu Ayşe Egesoy’un sunumuyla final programı devam etti. Konya’ya gelince ilk olarak Hz. Mevlana ve Şems’in türbelerini ziyaret ettiğini belirten Egesoy, “Gerçekten Konyalılar çok şanslı. Bu değerlerin kıymetini iyi bilmelisiniz” dedi. Okuduğu şiirlerle programa renk katan Egesoy, yarışmada birinci seçilen  öğrencilerin mektuplarını fon müziği eşliğinde okurken dinleyiciler duygulu anlar yaşadı.
Yarışmaya Meram ilçe sınırları içindeki ilköğretim okullarında okuyan birinci ve ikinci kademe öğrencileri katıldı. İlköğretim ilk kademe 3., 4., ve 5. sınıf öğrencilerinden gelen 70 eser, ikinci kademe 6.,  7., ve 8. sınıf öğrencilerinden 62 eser jüri tarafından değerlendirildi. Bu değerlendirme sonucunda 1. ve 2. kademeden ilk 8’e giren eserler belirlendi. Birincilere dizüstü bilgisayar, ikincilere tablet bilgisayar, üçüncülere ise bisiklet verildi. Yarışmada 4., 5., 6., 7. ve 8. olan öğrencilere de Mp4 çalar hediye edildi.  Programın sonunda dereceye giren öğrencilerin danışman öğretmenlerine ve jüri üyelerine çeşitli hediyeler verildi. 
“Öğretmenime Mektup” yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve okulları şöyle:
      
 İlköğretim 1. Kademe:
1. Muhammet Mustafa Güzel        Mithatpaşa İlköğretim Okulu
2. Yusuf Emre Sarı                       Bilim Sanat Merkezi
3. Beyza Sema Koç                      Özel Gündoğdu İlköğretim Okulu
      
İlköğretim 2. Kademe:
1. Sena Gümüşsoy                       Vali Necati Çetinkaya İlköğretim Okulu
2. Mustafa Keskin                          İhsan Özkaşıkçı İlköğretim Okulu
3. Hilal Kılıç                                   Cumhuriyet İlköğretim Okulu
 
AA
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA