• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Şamil Şenalp açıklamalarda bulundu
27 Şubat 2013 Çarşamba 11:44

Mehmet Şamil Şenalp açıklamalarda bulundu

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Konya Şube Başkanı Mehmet Şamil Şenalp, "Milletimizin yeni darbelerle karşılaşmaması için, güç karşısında sinmiş görünen ancak uygun zemini bulduklarında yeniden...
Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Konya Şube Başkanı Mehmet Şamil Şenalp, "Milletimizin yeni darbelerle karşılaşmaması için, güç karşısında sinmiş görünen ancak uygun zemini bulduklarında yeniden ortaya çıkma planı içinde oldukları bilinen bütün 28 Şubat aktörleri yargı önüne çıkartılmalıdır" dedi.
Huder Konya Şube Başkanı Av. Mehmet Şamil Şenalp, yaptığı açıklamada, 28 Şubat Post Modern darbesinin insanların inandıkları gibi yaşamasından, Anadolu Sermayesinin güçlenmesinden, Müslüman ülkelerin ekonomik işbirlikleri oluşturmasından rahatsızlık duyan, millete ve değerlerine tahammülü olmayan, kendisini milletin üzerinde gören sözde seçkinlerin, iç ve dış mihraklarla birlikte uyguladıkları karanlık bir senaryo olduğunu belirtti.
Oynanan bu senaryo sonrasında milletin yaklaşık 52 milyar dolar fakirleştiğini, 28 Şubatın mimarlarının ise zenginleştiğini vurgulayan Şenalp, süreçte vakıf mallarına el konulduğunu, on binlerce gencin ise gelecek hayallerinin çalınarak, ikna odalarında psikolojik işkencelere tabii tutulduğunu ifade etti.
Şenalp açıklamasının devamında şunları kaydetti:
"28 Şubat sürecinde uygulanan toplum mühendisliği projesinin medya, yargı, üniversite, asker, sermaye ve bürokrasi isimli aktörleri süreç içinde kendilerine düşen rolleri en çirkin yüzleriyle oynamışlardır.
Bugün 28 Şubat aktörlerinden kimileri yargı karşısında hesap verirken bazılarına halen dokunulmamıştır. Milletimizin yeni darbelerle karşılaşmaması için güç karşısında sinmiş görünen ancak uygun zemini bulduklarında yeniden ortaya çıkma planı içinde oldukları bilinen bütün 28 Şubat aktörleri yargı önüne çıkartılmalıdır.
28 Şubat Yargısının brifinglerden aldığı ilhamla verdiği haksız kararların etkileri ve 28 Şubat döneminde mevzuatın içine yerleştirilen bazı tuzak düzenlemeler varlığını sürdürmektedir. 28 Şubatın yargı kararları ve mevzuat anlamında hukuk dünyamızda oluşturduğu tahribat giderilmeli, haksız yere mahkum edilenlere itibarları iade edilmelidir. Bununla birlikte başta kamuda başı örtülü olarak çalışma hürriyeti olmak üzere kişilerin inandıkları gibi yaşayabilmelerinin önündeki 28 Şubat dönemine ve öncesine ait tüm engeller yapılacak kanuni düzenlemelerle kaldırmalıdır. Yargı kararlarıyla ve fiili uygulamalarla sağlanan rahatlamaların geçici olabileceği unutulmamalıdır"
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA