• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Bayyiğit dekan oldu
15 Ağustos 2012 Çarşamba 19:05

Mehmet Bayyiğit dekan oldu

Prof. Dr.Mehmet Bayyiğit Balıkesir İlahiyat Fakültesinin kurucu dekanı olarak atandı. Yeni eğitim döneminde Balıkesir İlahiyat Fakültesi dekanı olarak görev yapacak.

Prof. Dr.Mehmet Bayyiğit Balıkesir İlahiyat Fakültesinin kurucu dekanı olarak atandı. Yeni eğitim döneminde Balıkesir İlahiyat Fakültesi dekanı olarak görev yapacak. Bayyiğit, MEB Talim Terbiye kurulu üyeliğini de sürdürecek.

Mehmet Bayyiğit kimdir?

 İlk ve Ortaöğrenimini Balıkesir’de Yükseköğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Kelam ve İslam Felsefesi Bölümünde tamamlayan Mehmet BAYYİĞİT, 1980-1986 yılları arasında Balıkesir’de öğretmenlik yaptı. 1985’de Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlahiyat Programında başladığı Doktora çalışmasını 1989’da bitirdi. Dr. Arş. Görevlisi olarak Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyoloji Anabilim Dalında göreve başladı. 1992’de Yardımcı Doçent, 1995’te Doçent, 2003’te de Profesör oldu. Öğretim üyeliği boyunca Lisans ve Lisansüstü düzeyde SOSYOLOJİ (Sosyolojiye Giriş, Din Sosyolojisi, Kur’an Sosyolojisi, Din Sosyolojisi Araştırma Metotları, Türkiye’de Din Sosyolojisi Çalışmaları), EĞİTİM (Eğitime Giriş, Eğitim Sosyolojisi, Genel Öğretim Metotları), FELSEFE (İlkçağ Felsefesi, Yeniçağ Felsefesi), Çevre ve Din, Halkla İlişkiler.. derslerini verdi. 30’dan fazla Yüksek Lisans, 6 Doktora tez danışmanlığı yaptı. Telif ve editöryel eserler ile çok sayıda makale, tebliğ vb. çalışmaları olan Mehmet BAYYİĞİT, Konya Üniversitesi İlahiyat Fakültesindeki görevinin yanı sıra Ocak 2012’den itibaren de MEB Talim Terbiye Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA