• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Ali Korkmaz’dan gençlere öğütler
25 Ocak 2015 Pazar 15:42

Mehmet Ali Korkmaz’dan gençlere öğütler

Genç MÜSİAD Konya Şubesi, Tecrübe Paylaşımı Toplantılarına bu hafta, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve aynı zamanda MÜSİAD Konya Şube Başkan vekilliği görevlerini yürüten Mehmet Ali Korkmaz konuk oldu. Sohbet ortamında geçen toplantıya çok sayı

MÜSİAD Konya Şubesi Brifing salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Emre Babayiğit, “Bizler Genç MÜSİAD olarak genç girişimcilerin iş yaşamlarında daha başarılı olmaları için onlara rehberlik, ağabeylik edecek isimlerle tecrübe paylaşım programları düzenliyoruz. Programlarda öğrendiğimiz bir nokta bazen iş hayatımızda bizim işimizi kolaylaştıran bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. İş dünyasının duayen isimleri ile bir araya gelmeyi bundan sonra da sürdüreceğiz” dedi.     

 

Açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi. Ne işle uğraşılırsa uğraşılsın öncelikle yapılan işe saygı duymanın gerekliliğini vurgulayarak sözlerine başlayan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Vekili Mehmet Ali Korkmaz, “Öncelikle kendi yaptığınız işe saygı duymalısınız ki başkaları da size saygı göstersin. Sanayici olarak, girişimci olarak işimizle ilgili daima araştırma yapmak, her zaman daha iyisini hedeflemek zorundayız. Tabi bütün bunları gerçekleştirirken öncelikli olarak şahsınızda veya kurumunuzda var olan değerlerin kıymetini bilmelisiniz. Yaptığımız her işi Allah’ın C.C rızasını kazanmak için yaparsak hem işimiz bereketlenir hem de aynı zamanda çalışırken ibadet etmiş oluruz. Ne üretirsek üretelim her türlü maliyetlerimizle ilgili tasarruf yollarını iyi bilmeliyiz. Bu tasarruf boşa yanan bir lambayı söndürmekle de olabilir, kullanmadığımız için attığımız bir maddeyi geri dönüşüm sayesinde tekrar üretime dâhil ederek de olabilir yeter ki biz bunun israf olduğunun ve dinimizde haram kılındığının farkında olalım. Bizler Müslümanlar olarak sürekli değişim içinde olmalı, yenilikleri takip etmeli ve işlerimize entegre etmeliyiz. Ürettiğimiz ürünlerin insan sağlığına zarar verip vermediği noktasında yapacağımız araştırmalar bizim işimizin ibadet boyutunu da ortaya koyacaktır” ifadelerine yer verdi.             

 

MÜSİAD Konya Şubesi’nin çalışmalarına değinerek gençlere tavsiyelerde bulunan Korkmaz, “Şu an sizlerin gençler olarak yaptığınız tecrübe paylaşımlarını bizler MÜSİAD Konya Şubesi’nin kurulduğu ilk zamanlarda yurtdışına çıkan veya çok az miktarda da olsa ihracat yapan sanayicilerle yapıyorduk. Günümüzde baktığımızda gerek Konya’mızda gerekse de ülkemizde yurtdışına çıkmak artık doğal hale geldi. O zamanlar sadece hac, umre gibi dini vazifelerini yerine getirmek üzere alınan pasaportla artık her firma sahibinin başucunda duruyor. MÜSİAD bu noktalardan geçerek bugüne ulaştı. Sizler de bir parçası olduğunuz kurumunuzun toplumun kıymetini bilin. Hem kendinizi hem de içinde yer aldığınız kuruluşu geliştirmek adına çalışmalar yürütün. Sürekli arayış içinde olun. İşinizin detaylarını ve sizi o işte öne çıkaracak püf noktalarını öğrenin ve işinize odaklanın. Dünyada hiçbir iş tam anlamıyla doyum noktasına ulaşmamıştır. Önemli olan aynı işi yapmanıza rağmen diğerlerinden nitelik olarak farklı olmasıdır. Yaptığınız işe ruh katın ve tekdüzelikten uzak durun. Dünya üzerinde yarın diye bir düşüncesi olmayan sadece o gün karnını doyurmak için yaşayan milyonlarca insan var. Şükürler olsun ülkemizde böyle bir kaygı yok, O yüzden sadece para kazanmak için değil aynı zamanda helalinden kazanmak, Allah’ın C.C. rızasını kazanmak için de çaba gösterin ki işleriniz daha da kolaylaşsın, bereketlensin” şeklinde konuştu. Programın sonunda Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Emre Babayiğit, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Konya Şube Başkan vekili Mehmet Ali Korkmaz’a günün anısına hediye takdim etti. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA