• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehir Vakfı STKlarla buluşmaya devam ediyor
26 Nisan 2012 Perşembe 14:55

Mehir Vakfı STK'larla buluşmaya devam ediyor

Bir süredir yaptığı faaliyetler hakkında Konyalı sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarını bilgilendiren ve deprem bölgesi Vanda 200 gencin düğünü için hazırlık yapan Mehir Vakfının bu haftaki..

Bir süredir yaptığı faaliyetler hakkında Konyalı sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarını bilgilendiren ve deprem bölgesi Van’da 200 gencin düğünü için hazırlık yapan Mehir Vakfı’nın bu haftaki konukları İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, Konya Platformu Başkanı Mehmet Ali Çelik’ti. Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, “Konya nerede bir afet veya acil bir durum varsa, oraya koşarak öne çıkıyor. Bu da vakıfların öncülüğünde, onların çalışmalarıyla oluyor” dedi.
 
Mehir Vakfının yaptığı özverili çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade eden Başkan Selvi, İl Genel Meclisi olarak Mehir Vakfının yaptığı çalışmaları her zaman takdirle andıklarını söyledi. ‘Bir araya gelerek başarılamayacak bir iş yok’ sözleriyle birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Başkan Selvi, İl Genel Meclisi olarak kapılarımız her zaman Mehir Vakfımıza açık dedi ve İl Genel Meclisi’nin bazı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Asıl önemli olan kazandığınızı nereye harcadığınızdır”

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli ile Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tahir Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Bozkurt Çağlayan ve Konya Platformu Başkanı Mehmet Ali Çelik’inde katıldığı toplantıda konuşan Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, sözlerine yapılan tüm hayırlı işlerin hem bu dünyada hem de ahirette hayır getirmesini dileyerek başladı. “Para kazanmak önemli, fakat asıl önemli olan nereye harcadığınızdır” diyen Başkan Büyükhelvacıgil, Konya’nın önemli bir şehir olduğunu, özellikle hayır işlerinde gösterdiği duyarlılıkla Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. 
9 bin 500 genç hayırseverlerin desteğiyle evlendirildi

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı faaliyetleri hakkında konuklara bilgi veren Vakıf Başkanı Mustafa Özdemir ise, Konya’daki hayırseverlerin destekleriyle daha iyi hizmet vermeye çalıştıklarını belirterek, Konya’dan ve Türkiye’nin farklı illerinden 9 bin 500 genci, Konyalı hayırseverlerin destekleriyle evlendirdiklerini söyledi. Mehir Vakfının ilmi çalışmalar da yaptığına dikkat çeken Özdemir, bu çalışmalar hakkında bilgi vererek, Mehir Vakfının çalışmalarına destek veren kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA