• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehir Vakfı, aileyi kuruyor ve koruyor
17 Mayıs 2011 Salı 18:53

'Mehir Vakfı, aileyi kuruyor ve koruyor'

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı'nın, Endonezya'da düzenlenen ''İslam Dünyası'nda Aile Sorunları: Genel Bakış'' sempozyumunda, aile kurumunun dağılmasında modernitenin yıkıcı etkileri ve ..
Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Saffet Köse, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, merkezi Konya'da bulunan vakfın kurulduğu tarihten bu yana misyonunu sadece aile kurma olgusuyla sınırlandırmadığını, aileyi koruma olgusuna da odaklandığını söyledi.
 
Endonezya'da 7-8 Mayıs 2011'de gerçekleştirilen ''İslam Dünyası'nda Aile Sorunları: Genel Bakış'' konulu sempozyumun başarıyla tamamlandığını belirten Köse, ''Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Abdülkerim Bahadır, 'Aile Kurumunun Dağılmasında Modernitenin Yıkıcı Etkileri ve Çözüm Önerileri' konulu bildirisini sundu'' dedi.
 
Sempozyumda, modern zihniyetin ürettiği ve aileyi olumsuz yönde etkileyen zihniyet değişikliğine vurgu yapıldığını anlatan Köse, şunları kaydetti:
 
''Bu bağlamda bencillik, sınırsız özgürlük, tüketim çılgınlığı, eşitlik vurgusu, sorumluluk ve vazife bilinci yerine hak merkezli ilişkileri önceleme, iş hayatındaki sorunlar ve emek sömürüsüne vurgu yapılmıştır. Son zamanlarda çeşitli kurum ve kuruluşlarca yoğun biçimde düzenlenen ulusal ve uluslar arası bilimsel aile sorunları toplantılarında bu hususun özellikle merkeze alınması sorunun tüm dünyada farkına varılması açısından sevindirici bir gelişmedir.''
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA