• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Medya-İş hedeflerine emin adımlarla yürüyor
09 Mart 2013 Cumartesi 14:39

Medya-İş hedeflerine emin adımlarla yürüyor

Medya İşçileri Sendikası (Medya-İş) Genel Başkanı Gürsel Eser, çok kısa süre önce kurulan sendikalarının hedeflerine emin adımlarla yürüdüğünü belirtti.

Eser, Medya-İş Sendikası'nın kuruluşunun 1. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, kuruluşta söylediklerini yerine getirmenin mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını bildirdi.

Türkiye'nin basın iş kolunda en büyük sendikası olma yolundaki hedeflerine her geçen gün emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayan Eser, ''Amacımız; alın teri, dayanışma, insan hakları, özgürlükler ve Türkiye ortak paydasında herkesi kucaklamak ve birlikte mücadele etmek olacaktır. Türkiye'nin basın iş kolunda en büyük sendikası olma yolundaki hedefimize her geçen gün siz üyelerimizin desteğiyle emin adımlarla ilerlemekteyiz'' ifadelerini kullandı.

Medya-İş Sendikası'na, Anadolu Ajansı'da (AA) toplu iş sözleşmesi yapabilmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca yetki tespiti verildiğini anımsatan Gürsel Eser, şöyle devam etti:

''Ancak, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) yaklaşık 600 çalışanın emeklerini hiçe sayarak, bir kez daha ideolojik tavırla toplu iş sözleşmemizin önüne engel koymuş ve konuyu yargıya taşımıştır. AA'da 550 üyemiz olduğu halde sadece 17 üyesi bulunan TGS'nin bu tavrı tamamıyla keyfi ve ideolojiktir.''

Medya-İş'in, AA'da toplu iş sözleşme yapmak için gerekli çoğunluğu elinde bulundurduğunun Ankara 9. İş Mahkemesi'ndeki davanın sonucunda ortaya çıkacağını kaydeden Eser, davanın ön inceleme duruşmasının Nisan ayında yapılacağı bilgisini verdi.

Eser şöyle devam etti:
''Ancak TGS, bir taraftan itiraz etmek suretiyle çalışanların haklarını almalarını engellerken, diğer taraftan Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü ve bağlı iş yerlerinde çalışanların ve üyelerimizin gözlerinin içine bakarak itirazda bulunmadığını söyleyebilmiştir.

Bu durum, TGS yöneticilerinin, Anadolu Ajansı çalışanlarına karşı geçmişte sergiledikleri ikiyüzlülüğün bugüne yansımasından başka bir şey değildir. Medya İşçileri Sendikası olarak, Türkiye Gazeteciler Sendikası'nı, Anadolu Ajansı çalışanlarına karşı sorumsuz, saygısız, ikiyüzlü tavır ve anlayış içerisinde olması nedeniyle şiddetle kınıyoruz. Biz bir kez daha çağrıda bulunarak TGS'nin Anadolu Ajansı çalışanlarının ekmeğinden ellerini çekmeye davet ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle sendikamızın 1. kuruluş yıl dönümünün hayırlı olmasını diliyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA