• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Medicana Konya Hastanesinde Hemşireler günü etkinliği
13 Mayıs 2014 Salı 17:09

Medicana Konya Hastanesinde Hemşireler günü etkinliği

Medicana Konya Hastanesi, 12 Mayıs Hemşireler Günü ve Haftası nedeniyle hastanenin konferans salonunda "Hemşirelik Haftası Etkinliği' düzenledi.

Hemşirelerin sorunlarının ve yapılması gerekenlerin konuşulduğu programın açılış konuşmasını yapan Medicana Konya Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Ümmühan Kurt, "12 Mayıslarda hep kapalı odalarda sorunlarımızı tartışarak, konuşarak, çözüm bulmaya çalışarak, topluma sağlığın sürdürülmesinde nasıl bir güç olduğumuzu anlatmaya çalışarak günlerimizi kutluyoruz. Gönül isterdi ki panayır havasında kutlayalım, sorunlarımız artık konuşmayalım, şunları da, bunları da çözdük diyelim” dedi.
Programda sunum yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Dilek Cingil, “Okulu bitirdik, her şey bitti diyemiyoruz maalesef. Mesleğimizde, tüm hayatımız boyunca bilgilerimizi geliştirme ve güncelleme anlamında kendimizi sürekli olarak geliştirmeliyiz. Son 30 yıldır hemşire araştırmacılar uygulamaların, araştırma bulgularına yani bilimsel kanıtlara dayandırılması gerektiğini vurgulamışlardır” diye konuştu.
Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Belgin Danış ise, "Bu meslekte şunun çok önemli olduğunu gördüm; çok değerli bir iş yapıyoruz. Ancak bu işin en önemli parametresi bilgi. Bilgiyi es geçmeden yapmak durumundayız. Ne kadar bilirsek o kadar faydalı olabileceğimiz gibi ekibin içindeki yerimiz de o kadar genişleyecektir. Bu da tabii bilerek olacaktır. Bilmeden salt bir mesleği taşıyorsunuz diye insanların bize saygı duymasını beklememiz mümkün değil. O nedenle özellikle genç meslektaşlarıma bolca okumalarını, özellikle mesleki bilgileri okumalarını tavsiye ediyorum ve baktığınız hastanın nedenini çok iyi bilerek sebep sonuç ilişkisi kuran bir bakım oluşturmanızı bekliyorum. Gönlümden geçen bu. Gençlerimizin biraz daha bilgi alma konusunda hevesli olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Kendisinin de asıl mesleğinin hemşirelik olduğunu ifade eden Belgin Danış, özünde bir hemşire olarak genel müdür olmaktan durur duyduğunu da sözlerine ekledi.
Program sonunda Medicana Konya Hastanesi Genel Müdürü Belgin Danış, Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim görevlisi Yard. Doç. Dr. Dilek Cingil'e teşekkür plaketi verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA