• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEDAŞın Ankarada zirve toplantısı
19 Aralık 2011 Pazartesi 10:03

MEDAŞ'ın Ankara'da zirve toplantısı

Meram Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi MEDAŞ ın ev sahipliği yaptığı Meram hizmet bölgesindeki sorunlara ilişkin bir bilgilendirme ve görüş alış verişi toplantısı Ankara da düzenlendi.
Meram Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi MEDAŞ’ ın ev sahipliği yaptığı Meram hizmet bölgesindeki sorunlara ilişkin bir bilgilendirme ve görüş alış verişi toplantısı Ankara’ da düzenlendi.
 
Geniş kapsamlı toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Karaman, Kırşehir Milletvekilleri, Tarım ve Köy İşleri Bakalığı Müsteşarı ve yetkilileri, Türk İş Genel Başkanı ve TEZ-İŞ yetkilileri, Maliye Bakalığı temsilcileri, EPDK Başkan ve üyeleri ile yetkili temsilcileri, TEDAŞ, DSİ, TETAŞ, EÜAŞ, genel Müdür ve/veya Genel Müdür yardımcıları ve diğer ilgililer katıldı.
Ankara Grand Rixos Otel’ de düzenlenen ve geniş katılımla gerçekleşen toplantının, açılış sunumunu yapan MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu,  MEDAŞ hizmet bölgesinde bugüne kadar ortaya çıkan sorunları özetledikten sonra, 2011 yılı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
 
Tarımsal sulamanın bir enerji sorunu olarak gündeme gelmesinin yanlış olduğunu belirten MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, ‘’Tarımsal sulama aslında bir enerji sorunu değildir. Çiftçi elektrik parasını ödemeyerek tarımdaki diğer sorunların çözümüne çalışmaktadır. Yıllardır süre gelen tarımsal sorunları çiftçilerimiz,  bir enerji sorunu gibi görmektedirler.  MEDAŞ olarak biz hizmet bölgesindeki çiftçilerin MEDAŞ faturasını ödemeyerek ne tür sorunlarını çözmeye çalıştığını, sulu tarıma ilişkin sorunlarını mercek altına aldık ve bu sorunları ortak akıl platformu ile gidermeye yönelik çözüm önerileri rapor haline getirildi ve ilgilere bu toplantıda dağıtıldı’ dedi.
 
MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu,  konuşmasında 2011 yılında yapılan çalışmalar ve 2012 yılı içerisinde planlanan yatırımlar hakkında da bilgi verdi. 2012 yılında; “Sosyal Sorumluluk Projeleri”nden bahseden Genel Müdür Kazazoğlu,  bölgedeki iş kazalarının en az seviyeye indirilmesi amacıyla mevzuat değişikliği sağlandığı taktirde ‘Elektrikçi Eğitim Projesi’nin hayata geçirileceğine de dikkat çekti.
 
MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, ‘’Proje ile bölgemizdeki eğitim almamış, piyasada yetişmiş elektrikçilere eğitim verilecek,  eğitim sonunda başarılı olan elektrikçilere,   sertifika verilecektir.  Bu Proje ile bölgemizde her yıl hayatını kaybeden yaklaşık 15 “elektrikçinin” hayatının kurtarılması hedeflenmektedir’’ şeklinde konuştu.
 
Toplantının sonunda Konya, Aksaray, Karaman, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde Milletvekilleri,  bölgelerindeki vatandaşların  yaşadıkları sorunları ve isteklerini tek tek dile getirmesinin ardından Genel Müdür Kazazoğlu da sorunların çoğunun vatandaşın mevzuatı bilmemesinden ve/veya yanlış ve eksik bilgiden kaynaklandığını, bu bilgi eksikliğini gidermek ve vatandaşı bilgilendirmek için bir TV ve basın kampanyası başlatacaklarını belirtti. Belirtilen diğer sorunların çözüme kavuşturulması kapsamında gereken çalışmaların yapılacağı yönünde açıklamalarda bulundu, MEDAŞ olarak yapılan tüm çalışmaların tamamen mevzuata uygun olarak yapıldığının altını çizdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA