• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEDAŞ sorunları masaya yatırıldı
17 Haziran 2010 Perşembe 16:18

MEDAŞ sorunları masaya yatırıldı

Çiftçi, vatandaş ve belediyelerin elektrik konusunda yaşadığı sıkıntıların ele alınıp görüş alışverişinde bulunulması ve çözüm için AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından bir toplantı düzenlendi
Konya Dedeman Oteli’ndeki toplantıya Alarko Şirketler Topluluğu Grup Koordinatörü Önder Kazazoğlu ve MEDAŞ yetkililerinin yanı sıra AK Parti  Konya İl Başkan Yardımcıları, Selçuklu, Meram ve Karatay belediye başkan ve vekilleri, il yönetim kurulu üyeleri ilçe belediye ve teşkilat başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.  
 
Ziya Özboyacı: “Amacımız sıkıntıların çözümü”

Toplantının açılışında konuşan AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ziya Özboyacı, toplantıyı düzenleyen Alarko Şirketler Topluluğu ve MEDAŞ  yetkilileri ile toplantıya yoğun bir katılım sağlayan davetlilere teşekkür etti. Toplantının esas amacının ilçe ve belde belediyeleri ile vatandaş ve çiftçinin MEDAŞ ve elektrik konularında çektikleri sıkıntıları dile getirmek, görüş alışverişinde bulunmak ve çözüm yolları aramak olduğunu belirten Ziya Özboyacı; “MEDAŞ’ın özelleşmesi yeni bir konu. Bu yüzden yapılanma ile ilgili olarak bazı eksikliklerin yaşanması doğal. Zamana ihtiyaç var. Önümüzdeki 2-3 ay içinde MEDAŞ’ın daha faydalı çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Ancak şimdiden sıkıntıları görmezden gelmek ya da ertelemek de olmaz.” ifadelerini kullandı.                                                                                                                                                                   Önder Kazazoğlu: “Sorunların çözümü için çabalıyoruz”

Toplantıya katılan Alarko Şirketler Topluluğu Grup Koordinatörü Önder Kazazoğlu da böyle faydalı bir toplantıda belediye başkanları, AK Parti il ve ilçe yönetimi ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başladı.  

MEDAŞ’ın  özelleşmesi ve sonrasındaki süreci katılımcılarla paylaşan Önder Kazazoğlu, MEDAŞ’ın özelleşmesi ile daha verimli bir hizmet anlayışı ile çalışmaya başlandığını söyledi. Kurum olarak kanun ve yönetmeliklerin haricinde hiçbir uygulamayı yapmadıklarını ve bu konuya özellikle dikkat ettiklerinin altını çizen Kazazoğlu: “Kurumsal bir yapımız var ve ona göre hareket ediyoruz. Keyfi ya da ferdi hiçbir uygulamamız olmadığı gibi bu tür hususlara da dikkat ediyoruz. Bizler de devletin işçileriyiz. Gelirlerimiz giderlerimiz çalışmalarımız ortada” ifadelerini kullandı.  

 Bölgede MEDAŞ  ile ilgili sorunların da farkında olduklarını kaydeden Alarko Şirketler Topluluğu Grup Koordinatörü Önder Kazazoğlu, söz konusu sorunların çözümü için de ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını, ancak zaman zaman kurum olarak bazı sıkıntılarla karşılaşabildiklerini dile getirdi. “2036 yılına kadar buradayız” diyen Önder Kazazoğlu; “Bu süreç içinde elimizden geldiği kadar sizin hizmetinizde olacağız. Ne gerekiyorsa bize gelin. Diyalog kurun. Sorunları hep birlikte çözelim” dedi.  

Toplantının son bölümünde ise ilçe ve belde belediye ve ilçe başkanları  ile il yönetim kurulu üyelerinin sorularına geçildi. Katılımcılar sorun ve isteklerini Alarko Şirketler Topluluğu Grup Koordinatörü ve MEDAŞ yetkililerine iletti ve bu konuda çözüm istedi. Yetkililer de söz konusu sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

Toplantıda ayrıca söz konusu sorunları çözümü için AK Parti Konya İl Başkanlığı bünyesinde bir komisyon kurulmasına karar verildi.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA