• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEDAŞ borçları 8 aya kadar taksitlendirecek
25 Nisan 2011 Pazartesi 14:04

MEDAŞ borçları 8 aya kadar taksitlendirecek

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, bazı abonelerin şikayetlerine konu olan, son ödeme gününden sonra abonenin elektriğinin kesilmesi uygulamasıyla ilgili olarak..
     Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, bazı abonelerin şikayetlerine konu olan, son ödeme gününden sonra abonenin elektriğinin kesilmesi uygulamasıyla ilgili olarak ''Vatandaş kanunda, nizamda, yönetmelikte yazan şekle gelmek istemiyor'' dedi.
     Kazazoğlu, Konya Bera Otel'de düzenlediği basın toplantısında, 6111 sayılı kanun çerçevesinde çıkan yapılandırmaya ilişkin 2010 Aralık ayında bir çalışma yapıldığını ancak vatandaşların bu yenilikten yeterince haberdar olmadığını belirtti.
     Talepler doğrultusunda, söz konusu uygulamanın tekrar edilmesi kararı aldıklarını dile getiren Kazazoğlu, ''Uygulama 30.09.2009 tarihi ve öncesinde tahakkuk eden borçları kapsamaktadır'' dedi.
     Borcu olanların, peşin ve taksitlendirme ile borçlarını ödeyebileceğini bildiren Kazazoğlu, şunları kaydetti:
     ''Peşin ödemelerde gecikme zammı alınmayarak, sadece faturanın ana para tutarı tahsil edilecektir. Taksitli ödemelerde ise 2 taksitte hesaplanan gecikme zammının yüzde 4'ü, 3 taksitte yüzde 5'i, 4 taksitte yüzde 6'sı, 6 taksitte yüzde 8'i ve 8 taksitte yüzde 10'u tahsil edilecektir. 5 bin liraya kadar olan borçların peşin ödenmesi gerekmektedir. 5 bin ve 10 bin lira arası borçlar en fazla 2 taksitte, 10 bin ve 50 bin arası borçlar en fazla 3 taksitte, 100 bin ile 200 bin arası borçlar en fazla 6 eşit taksitte, 200 bin üzeri borçlar ise en fazla 8 eşit taksitte ödenecektir.''
     Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kazazoğlu, MEDAŞ sınırları içindeki elektrik kesintilerine ilişkin, kesintilerin bölgede yapılan bakım ve onarım çalışmalarından kaynaklandığını söyledi.
     Ağustos 2010'da başlayan bakım çalışmalarına kış aylarında ara verdiklerini ancak çalışmaların Mayıs ayı ile birlikte tekrar başlayacağını ifade eden Kazazoğlu, bakım çalışmalarını Ekim ayına kadar tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.
     Bir gazetecinin, MEDAŞ'ın özel sektöre geçmesinin ardından, son ödeme tarihinden hemen sonra elektriklerin kesilmesiyle ilgili abonelerin yoğun şikayette bulunduğunu hatırlatması üzerine Kazazoğlu, ''Teşhis doğru. Anlaşmazlık olayı doğru... Ama bunun kaynağına baktığımız zaman, benim gördüğüm, vatandaş kanunda, nizamda, yönetmelikte yazan şekle gelmek istemiyor. Sıkıntının temel kaynağı o'' diye konuştu.
     Devlet kuruluşlarının vatandaşlara karşı sosyal sorumluluğu olduğunu, bu kurumların ödemelerde vatandaşlara bazı kolaylıklar sağlayabildiğini söyleyen Kazazoğlu, kendilerinin bir kuruluş çizgisi olduğunu söyleyerek, bu çizgide kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını vurguladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA