• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclisten Konyaya güzel haber
06 Ekim 2009 Salı 14:19

Meclisten Konya'ya güzel haber

İl Genel Meclisi tarafından Geleceğin Sporcuları projesi 3 yıllık yatırım programına alındı

İl Genel Meclisi tarafından Geleceğin Sporcuları projesi 3 yıllık yatırım programına alındı

 

 

İl Özel İdaresi olarak küçük yaşlarda yetenekli çocukların seçilmesi ve bu çocukların sabırla uzun yıllar spor bilimindeki yenilik ve gelişmelerin uygulamasıyla performans sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla hazırlanarak Meclis başkanlığına sunulan “İl Özel İdaresi Geleceğin Sporcuları Projesi” hususundaki Gençlik ve Spor Komisyonu raporu görüşülmeden önce İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız ve projenin sahibi olan Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Şahin’e söz verildi ve görüşleri alındı.

 

Geleceğin yıldız Sporcuları için İl Özel İdaresi destekleri ile yürütülecek olan proje hakkında açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız “Önemli olan tesis yapmak değil, tesisin içerisini sporcu ile doldurmaktır. İlimizde 64 Milli sporcumuz bulunmaktadır. Bu sporcularımızın 22 tanesi Uluslar arası düzeyde başarı elde etmişlerdir. Dünya çapında toplam 47 derece elde edilmiştir. 46 fahri antrenör ve 38 Spor il temsilcimiz bulunmaktadır. 2008-2009 Sezonunda 5191 çocuğumuz sporla buluşmuştur. Yıl içerisinde 3 dönem İl Spor okulumuz hizmet vermektedir. Başarılı olan sporcularımız kulüplere lisanslanmaktadır. Tesislerimizin yüzde 90’ı boş ve atıl durumda bulunmaktadır. Önemli olan tesis değil, tesislerimizin içerisini sporcu ile doldurmaktır” dedi.

 

Sunumu yapılan raporda İl müdürü Muhittin Yıldız; Çocuklarımızı ve gençlerimizi spora kanalize etmek, ruhen ve bedenen sağlıklı vatanını ve milletini seven hoşgörülü arkadaşlık duyguları gelişmiş kişilikli erdemli elit sporcular yetiştirmek amacında olduklarını vurgulayarak şunları söyledi; “İçki uyuşturucu kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumak sporu tanıtarak değil, uygulayarak sevdirmek amacındayız. Elit ve yıldız sporcular ulusal müsabakalarda yarışıp Milli takıma girerek Uluslararası platformlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak Türk sporuna ve spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmayı amaçlıyoruz. İlköğretim okullarında branşlara göre başlama yaşları da göz önüne alınarak değişik branşlarda çocuklarımız çalışmalara alınarak elit ve yıldız sporcu olmalarını sağlayacağız. Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığının destek ve yardımlarıyla belirlenen kulüplere elit ve yıldız sporcuları lisanslayıp alt yapılarını oluşturarak yarışmacı olmalarını sağlamalıyız.”

Projenin finans bölümünde ise hiçbir öğrenciden ücret alınmaması öngörülüyor. İl Özel İdaresi tüm ödemeleri yapacağı projede, sporculara ayakkabı, eşofman, forma, şort İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacak.

Bu projede Atletizm, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Bisiklet, Jimnastik, Eskrim, Güreş, Halter, Judo, Karate, Taekvando ve Masa Tenisi gibi 13 branşta 32 antrenör görev yapacak. Projenin toplam 1 yılık maliyeti 364 bin TL.

İl Genel Meclisi tarafından geleceğin sporcuları projesi 3 yıllık yatırım programına alınmasına karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA