• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mecliste yaz projeleri hazır
04 Temmuz 2011 Pazartesi 16:47

Meclis'te yaz projeleri hazır

Konya İl Genel Meclisi, Temmuz ayı oturumlarına başladı. Temmuz gündemini değerlendiren İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, İl Özel İdaresi ile birlikte yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi.

Konya İl GenelMeclisi, Temmuz ayı oturumlarına başladı. Temmuz gündemini değerlendiren İlGenel Meclisi Başkanı Ali Selvi, İl Özel İdaresi ile birlikte yürüttükleriprojeler hakkında bilgi verdi. Meclis’in Ağustos ayında vereceği tatile rağmenyaz ayında da yoğun çalışacağını dile getiren Selvi, “Meclis yaz projeleriyle hızınıkesmeyecek” dedi.

Konya İl GenelMeclisi, Ali Selvi başkanlığında toplandı. Temmuz ayında 59 gündem maddesiyletoplanacak olan İl Genel Meclisi’nin gündemi hakkında üyeleri bilgilendirenBaşkan Selvi, bugüne kadar yaptığı çalışmalarla bütün illere örnek olan Konyaİl Genel Meclisi’nin, bundan sonra devam edecek proje ve yatırımlarda aldığıkararlarla da örnek olmaya devam edeceği söyledi.

Bugüne kadarpek çok ilke imza atan Konya İl Genel Meclisi’nin, yine Türkiye’de ilk kezKonya’da uygulanacak, hizmetlerin gönüllülük esasına uygun yapılmasına yönelikyönetmelik hakkında bilgi veren Selvi, hemşerilerin gönüllü katılımı ve diğerprojeler hakkında şu bilgileri verdi:

“Pek çokkonuda başlattığı projelerle adından ülke genelinde söz ettiren Konya İl GenelMeclisi, üzerinde özenle durduğu mikro kredi konusunda son aşamaya geldi. Bazıillerde de uygulanan mikro kredi konusunda Maliye Bakanlığı’na başvurumuzuyaptık. Yeni hükümetin kurulması ile konunun neticelenmesini bekliyoruz. Mikrokredide önceliğimiz yoksullar. Yoksulların iş hayatına kazandırılmasına yönelikprojeye müracaatlarla birlikte fakir halkın çalışma yaşamındaki portföyünü deçıkarmış, envanter hazırlamış olacağız. Önemli projelerimizden bir diğeri de YerköprüŞelalesi’ni doğal park haline getirip, turizme kazandırmak. Bu konuda bizedestek veren Sayın Valimiz Aydın Nezih Doğan’a da teşekkür ederiz. Yerköprü’nüngirişine İl Özel İdaremiz kilitli taş döşedi. Gidip gördük, çok güzel olmuş.Artık buraya araç giremeyecek. Asma köprüler ve korkuluklar yapılacak. Buşekilde şelale güvenli alan ilan edilecek. Tınaztepe Mağarası’ndaki yürüyüşyolları benzeri alanlar yapılacak. Özel İdaremizin Büyükşehir Belediyesi ileyaptığı ortak çalışma ile bölge her hafta temizleniyor. Ayrıca Hudutsuz Köy Projesiile 532.5 bin hektar alanda tarım bölgeleri değerlendirilecek, arazidenfaydalanma oranı artırılacak. Her yıl Akşehir’de yapılan Nasrettin Hoca’yı AnmaŞenliklerine destek kararı ile bu yıl İl Özel İdaremiz Akşehir’i ve NasrettinHoca’yı tanıtan iki kitap bastırdı. Gençlik ve Spor Komisyonumuz ise İl Özelİdaresi ile birlikte Halı Saha Turnuvası hazırlığı içinde. Meclisimiz, bugünekadar spordan eğitime, sanattan kültüre kadar her alanda yaptığı hizmet veyatırımlarına bundan sonra da devam edecektir.”

İl GenelMeclisi ikinci birleşimine 5 Temmuz 2011 Salı günü saat 10.00’devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA