• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mecliste Yardımseverler belirlendi
09 Aralık 2011 Cuma 14:14

Mecliste Yardımseverler belirlendi

Konya İl Genel Meclisi, her yılın son toplantısında belirlediği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının 2012 yılı faaliyet dönemi için mütevelli heyetlerinde görev yapacak sivil üyelerini seçti

 

Konya İl Genel Meclisi, her yılın son toplantısında belirlediği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının 2012 yılı faaliyet dönemi için mütevelli heyetlerinde görev yapacak sivil üyelerini seçti. Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun hazırladığı rapor ile Konya’nın merkez ve 31 ilçesinden önerilen toplam 75 üye, Meclis üyelerinin oy çokluğu ile seçildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına atanacak üyeler ile ilgili olarak 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanununun 7. maddesi uyarınca yapılan çalışma ile seçilen mütevelli heyeti üyelerine görevlerinde başarılar dileyen Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, “Sayın Valimiz başkanlığında oluşturulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında ilgili kurumların amirlerinin yanı sıra beldelerimizden de temsilci bulunması, buralarda gerçekten yardıma muhtaç vatandaşlarımızın hak ettikleri yardımı almalarında son derece faydalı olacaktır. Üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun raporu üyelerin müzakeresine açıldıktan sonra bir üye, hastalığı nedeniyle değiştirildi. Komisyon raporu kabul edilerek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 2012 yılında hizmet yapacak sivil üyeleri seçilmiş oldu. 31 ilçeden seçilen asil üyelerin isimleri ise şöyle oluştu:

Merkez; Ahmet Elden, Yahya Ak, Ahırlı; Mustafa Ünal Mehmet Sağlam Abdullah Yılmaz, Akören; Rüstem Arıcan Bünyamin Bıyıklı Ahmet Seyfi Taşkıran, Akşehir; Erdal Çiftci Yusuf Kahraman, Altınekin; Haziret Tuna Seyit Sarı  Raşit Yıldız, Beyşehir; Hüseyin Zengin Hüseyin Gültekin, Bozkır; Memduh Çelmeli İbrahim Koçak, Cihanbeyli; Musa Çetin, Mehmet Gülhan, Çeltik; Ömer Ali Yalaz Bekir Dağ Hasan Hüseyin Aralöz, Çumra; Aşır Sürücü Süleyman Ceran, Derbent; Seyit Ali Bıçakçı Mustafa Mert Nevzat Güneyli, Derebucak; Osman Durmuş Adem Sütcü, Doğanhisar; Halil Ak Fikret Özeralp, Emirgazi; Hacı Mustafa Çanakçı Saban Can Ramazan Paçal, Ereğli; Ahmet Can Mehmet Ali Kıratlı, Güneysınır; Halil İbrahim Kabak Hasan Uyan Hasan Hüseyin Erol, Hadim; İbrahim Meki Mehmet Emin Solmaz, Halkapınar; Ali Çetin Muzaffer Görmez Necip Kaleli, Hüyük; Rahmi Ateş İhsan Ünalmış Ramazan Köklü, Ilgın; Hasan Dağlı Ramazan Bülbül, Kadınhanı; İsmet Bayram Nihat Yemenici, Karapınar; Faruk Demirel Mustafa Köklüsoy, Karatay; Hüdaver Ekti Vehbi Avşar, Kulu; Fatma Sürer Bekir Ünver, Meram; Ahmet Tuncer Abdullah Türkoğlu, Sarayönü; Cengiz Yamaç , Şükrü Kaçan, Selçuklu; Nedim Selek Yusuf Yasın Uysaler, Seydişehir; Hacer Karakoç Mehmet Çetiner, Taşkent; Tahsin Taşdizer Ali Kılıç, Hasan Hüseyin Avcı, Tuzlukçu; Ramazan Akkuş Hamza Atsız, Yalıhüyük; Mehmet Güzel Seyfettin Çetin Mustafa Sezer, Yunak; Ali Erşan Muhammed Mustafa Ergün

Toplantının sonunda, İl Genel Meclisi üyelerinden gelen önergeler ele alındı. Divan katiplerinin okuyarak üyeleri bilgilendirdiği önergeler, ilgili komisyonlara havale edildi. 40 adet önerge hakkında komisyonlar Aralık ayında çalışma yaparak rapor hazırlayacak. Bu raporlar ise 2012 yılının Ocak ayı toplantılarında gündeme alınacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA