• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mecliste gayet açık bir şekilde söylemiştim
28 Kasım 2012 Çarşamba 16:04

'Meclis'te gayet açık bir şekilde söylemiştim'

Cumhurbaşkanı Gül, Van Bağımsız Milletvekili Tuğluk ile 9 BDP'li vekilin dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik fezlekenin, gerilimi arttıracağı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirdikleri ortak basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
BDP'li ve bağımsız milletvekilleri hakkındaki fezlekelerin Meclis'e gönderilmesinin siyasette tansiyonu yükseltip yükseltmeyeceği sorusu üzerine Gül, "Aslında bu konuyla ilgili benim Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışında yaptığım konuşmayı biliyorsunuz. Fikirlerimi de orada paylaşmıştım. Bildiğim kadarıyla bunlar Meclis'e geliyor. Meclis'te tabii komisyonlarda konuşulacak bütün. Herhalde tartışılacaktır. Ama benim fikirlerimi, ben Meclis'te gayet açık bir şekilde söylemiştim" diye konuştu.
Kılık kıyafet yönetmeliği
Gül, okullarda kıyafet serbestliğini sağlayan değişikliğe ilişkin, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın herhalde bütün çalışmaları hükümetin bir kararı. Dolayısıyla lehinde, aleyhinde konuşanlar da muhakkak ki olacaktır. Ama herhalde esas sorumluluğu taşıyan Bakanlık ve Hükümet böyle bir karar verdiğine göre söylenecek bir şey yok" dedi.
Bulgaristan'ın doğalgaz ihtiyacı
Cumhurbaşkanı Gül, bir gazetecinin, ''Yaptığınız görüşmede iki ülke arasında kurulacak sistemler arası doğalgaz bağlantısı konusunu gündeme getirdiniz mi? sorusuna ise şöyle yanıt verdi:
''Tabii ki enerji konusu en çok konuştuğumuz konu oldu. Kafkaslardan, Hazar'dan, oranın enerji kaynaklarının, özellikle doğalgaz kaynaklarının Türkiye üzerinden Bulgaristan'a, Batı'ya nakliyle ilgili doğalgaz projeleri var..Sayın Cumhurbaşkanı'na ve heyete şunu da ifade ettim; Bulgaristan'ın doğalgaz ihtiyacının özellikle kış sezonlarında söz konusu olduğunu... Türkiye kesinlikle Bulgaristan'ın herhangi bir şekilde sıkıntı çekmesine müsaade etmeyecek, bütün imkanlarını bu yönde kullanacak.''
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA