• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mecliste çifte program
10 Kasım 2011 Perşembe 16:14

Meclis'te çifte program

Konya İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Meclis, bütçenin görüşüleceği kasım toplantılarının beşinci birleşiminde ölümünün 73. yıldönümünde Atatürkü andı ve...
Konya İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Meclis, bütçenin görüşüleceği kasım toplantılarının beşinci birleşiminde ölümünün 73. yıldönümünde Atatürk’ü andı ve Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaştı.
 
Konya İl Genel Meclisi, Kurban Bayramı sonrası ve Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım nedeniyle iki programı bir arada gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkan Vekili Ahmet Ünal’ın açılışını yaptığı birleşimde grup başkan vekilleri 10 Kasım ile ilgili konuşmalar yaptı, Meclis üyeleri Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaştı.
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 73. yıldönümü nedeniyle söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Yılmaz Ünal, “Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi. Yılmaz Ünal, Atatürk’ü ve yaptıklarını iyi anlamak ve bunları gençlere iyi anlatmak gerektiğini vurguladığı konuşmasında Atatürk’ün işaret ettiği gibi hürriyeti müstakil yaşayarak, muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için bir olmak, birlik olmak, bilinç ve tekniğe sıkı sıkı sarılıp çok çalışmak zorunda olduğumuzu unutmamamız gerektiğinin altını çizdi.
 
Van’da yaşanan ikinci depremi hatırlatarak, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileyen Ak Parti Grup Başkan Vekili Süleyman Selçuk da ölümünün 73. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla andıklarını söyledi. Selçuk, 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden, koyduğu ilke ve inkılaplarla daima gönüllerimizde yaşayacak olan Atatürk, Cumhuriyet’in ilanından sonra yaptığı devrimlerle, ülkeyi kalkındırmak, Türkiye’yi, Türk ulusunu ve devletini çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak için çalışmış, bu ilkeler ve dünya görüşü, kendisini 20. yüzyılın dünya lideri yapmıştır” diye konuştu.
 
İl Genel Meclisi 1. Başkan Vekili Ahmet Ünal ise, Cumhuriyet’in kuruluşuyla belirlenen ideallere ulaşma bağlamında temel hedefimize ancak çağın ruhunu ortaya koyan, doğru, gerçekçi ve bilimsel yaklaşımları, evrensel fikirleri, insani değerlere ve özgürlüğe olan bağlılığıyla dönemin diğer liderlerinden ayrılan Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümekle ulaşabileceğimizi kaydetti. Ünal, Bu hedefe doğru yürürken, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde gelişmesi, büyümesi, modernleşmesi sürecinin devam etmesinin elzem olduğunu belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşları ile istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla andığını bildirdi.
 
Daha sonra İl Genel Meclisi 1. Başkan Vekili Ünal ve Divan katip üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri ve İl Özel İdaresi personeli ile bayramlaştı. Ardından gündem maddelerini görüşmeye devam eden Konya İl Genel Meclisi, altıncı birleşimini 11 Kasım 2011 Cuma günü saat 10.00’da yapacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA