• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mecliste bütçe maratonu başlıyor
28 Ekim 2011 Cuma 14:59

Mecliste bütçe maratonu başlıyor

Konya İl Genel Meclisi, 2012 yılı bütçesinin görüşüleceği Kasım ayı toplantılarına 01 Kasım 2011 Salı günü başlıyor.

Konya İl Genel Meclisi, 2012 yılı bütçesinin görüşüleceği Kasım ayı toplantılarına 01 Kasım 2011 Salı günü başlıyor. 20 gün sürecek toplantılarda Konya’ya yapılacak yatırımlara ayrılacak ödenekler ile ilgili kararlar alınacak.

Konya’nın bir yıllık bütçesini belirleyecek İl Genel Meclisi, 60 maddeden oluşan Kasım ayı toplantılarına yoğun tempo ile başlayacak. İhtisas komisyonlarının Ekim ayı içinde yaptıkları çalışmalardan oluşan raporların ele alınıp müzakere edileceği toplantıların ağırlıklı konusu ise bütçe üzerine olacak. İlk toplantı 1 Kasım 2011 Salı günü saat 14.00’da başlayıp, diğer günler ise saat 10.00’da toplanacak Meclis’te şu maddeler gündeme gelecek:

Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 32. maddesi gereğince İl Milli Eğitim Danışma Kuruluna, 2 İl Genel Meclis üyesi görevlendirilecek. Konya İl Özel İdaresi’nce 2012 yılında yoksullara verilecek mikro kredi limitinin alt ve üst sınırları belirlenecek. İl Özel İradesi’nce kamu konutu olarak kullanılan 2 depo ve 8 daireden oluşan toplam 10 adet taşınmaz, tahsis, trampa, satış vb. yöntemlerle değerlendirilecek, yerel yönetimlerin engelsiz yapılı çevre oluşturulması için bütüncül ve sistematik çalışmalara ivedilikle başlanması talebi doğrultusunda (Ulaşılabilir Düzenlemeler) bütçe ayrılması ve Konya Down Sendromluları Derneği’nin talepleri görüşülerek karara bağlanacak.

Bütçe görüşmeleri kapsamında ise 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim Kontrol Kanunu’nun 9. maddesi ve Maliye Bakanlığı’nca yayımlanan Performans Programı Hazırlama Rehberine uygun olarak Vali tarafından hazırlanıp İl Genel Meclisine sunulan, 2012 yılı bütçesine esas teşkil edecek İl Özel İdaresi 2012 yılı Performans Planı ile İl Encümeni’nce görüşülen İl Özel İdaresi’nin 2 yıllık gelir ve gider tahminlerini gösteren Konya İl Özel İdaresi bütçe tasarısı görüşülerek kabulü hususu ve bu hususa ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşülerek karara bağlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA